Saulės užuolaidos paverčia nepageidaujamą šviesą elektros energija  (1)

Sheila Kennedy yra architektė, užsiimanti Saulės elementų integravimo į pastatus sprendimais. Jei pasiteisins viena naujausių jos idėjų, buityje naudojami tekstiliniai audiniai netolimoje ateityje bus pritaikomi Saulės energijai sugerti ir jai konvertuoti į elektrą. Architektė ir jos komanda sukūrė "Soft House" koncepciją. Sumanymo esmė - įprastines užuolaidas siūloma pakeisti lanksčiais pusiau permatomais Saulės kolektoriais.

Tekstiliniai audiniai architektūroje yra vienas esminių elementų - jais galima nesudėtingai modifikuoti žmogaus erdvės suvokimą. Sheila Kennedy juos siekia pritaikyti ir energijos generavimui.

Plonų plėvelių pagrindu gaminami fotogalvaniniai elementai yra organinės kilmės. Nors jie nėra tokie efektyvūs kaip silicio pagrindu gaminami analogai, jų pritaikymo buityje galimybės yra daug geresnės.

Lanksčius fotogalvaninius elementus galima "sukarpyti" norimo dydžio atraižomis, vynioti, jungti vienas su kitu - visiems šiems veiksmams nereikia jokio pramoninio įrankio.

Sukurti keli "Soft House" maketai ir prototipai, tačiau realų idėjos įgyvendinimą pamatysime dar negreitai. Kol kas didžiausias tokio sprendimo diegimo stabdis yra Saulės elementų kaina. Tačiau tai tik laiko klausimas - dabar Sheila Kennedy projektas akivaizdžiai pademonstravo, jog atsinaujinančios energijos šaltiniai gali būti lengvai integruojami į mūsų namus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)