Moterims siūlo bėgiojimą iškeisti į futbolą  (8)

Siekiančioms sustiprinti savo fizinę formą moterims, mokslininkų teigimu, reikėtų rinktis futbolą, o ne bėgiojimą.

Teigiama, kad žaidimo fizinė dinamika yra ideali ir norinčioms rečiau sirgti širdies ligomis. Dėl žaidimo socialumo bei jo teikiamo malonumo, manoma, moterys jį žaistų ilgiau ir reguliariau.

Kaip praneša „The Telegraph“, per dvejus tyrimo metus 100 savanorių buvo padalintos į tris grupes: kontrolinę, futbolo ir bėgiojimo.

Pasak tyrimui vadovavusio Kopenhagos universiteto profesoriaus Peterio Krustrupo, pastebėta, kad futbolą žaidusios moterys iš šio laisvalaikio formos gavo daugiausiai naudos.

Dėl to, kad futbolo mačui reikalinga atitinkama vieta bei laikas, moteris turėdavo iš anksto susitarti ir laikytis šių susitarimų. Bėgiojimui toks griežtas planavimas nėra būtinas. Pasak mokslininkų, futbolo metu širdis plaka greičiau, reikia atlikti daug judesių – dažnai spurtuoti ir staigiai sustoti.

„Tyrimas parodė, kad po 16 savaičių futbolą žaidusios grupės moterys galėjo įkvėpti maksimalų oro kiekį, išsivystė jų raumenų masė, pagerėjo fiziniai duomenys (ir ištvermė, ir sprintavimo gebėjimas)“, – cituojamas prof. P. Krustrupas.

Tyrimo rezultatai kitą savaitę bus publikuojami žurnale „Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports“.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)

Susijusios žymos: