Rusijoje kuriamas kosminis laivas su branduoliniu varikliu  (12)

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ kuria pilotuojamą kosminį laivą su branduoliniu varikliu. Apie tai Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė „Roskosmos“ vadovas Anatolijus Perminovas.

Pasak jo, Rusijos inžinieriai ketina sukurti transportinį – energetinį modulį, kurios pagrindas būtų maždaug megavato galios branduolinis variklis. Šio modulio eskizinis projektas turėtų būti parengtas iki 2012 m. „Roskosmos“ vertinimais, tokio energetinio įrenginio gamyba truks 9 metus, jai prireiks 17 mlrd. rublių.

Kosminis laivas su naujo tipo branduoliniu varikliu – tik vienas iš „Roskosmos“ vykdomų inovacinių projektų, teigiama pranešime. Rusija jau kuris laikas kalba apie naujos koncepcijos pilotuojamų erdvėlaivių PPTS kūrimą - jie turėtų pakeisti "Soyuz" kapsulę.

2015 m. turėtų prasidėti nepilotuojamos kito naujo Rusijos kosminio laivo modifikacijos bandymai. Toks kosminis laivas esą galėtų Rusijos kosmonautus nuskraidinti ne tik į Žemės orbitą, bet ir į Mėnulį. „Roskosmos“ paskelbtą naujos kartos kosminio laivo konkursą laimėjo korporacija „Energija“.

Pasak jos atstovų, planuojama gaminti du tokio laivo variantus – vienas iš jų bus skirtas skrydžiams į orbitą aplink Žemę, kitas – galimam skrydžiui į Mėnulį. Naujos kartos kosminiuose laivuose galės dirbti 4 – 6 kosmonautai, jie kils į kosmosą iš būsimojo kosmodromo „Vostočnyj“, kurio statyba Rusijoje bus pradėta 2011 – 2012 m.

Aut. teisės: TV3
TV3

(1)
(1)
(-1)

Komentarai (12)