Iš plastmasinių butelių sukonstruotas laivas "Plastiki" išplaukė į kelionę per Ramųjį vandenyną  (1)

Laivas "Plastiki", kurio korpusas pagamintas iš 12500 panaudotų plastmasinių butelių, praėjusį šeštadienį paliko Sausalito jachtų uostą (San Fransiskas, Kalifornija) ir išplaukė į rizikingą kelionę per Ramųjį vandenyną.


Neįprastą vandens transporto priemonę sukonstravo David de Rothschild vadovaujama konstruktorių komanda, kuri taip siekia pritraukti dėmesį į atliekų perdirbimo galimybes. Ekspedicijos lyderiu tapęs David'as teigia, jog jų siekis yra pademonstruoti potencialią perdirbamų plastmasinių butelių naudą; be to, tikimasi, jog žmonės atkreips daugiau dėmesio į didėjantį vandenynų užterštumą atliekomis.  Keliautojų komandoje šiuo metu yra penki asmenys, kurie planuoja nuplaukti maždaug 11000 jūrmylių (apie 20400km) atstumą iš San Fransisko (Kalifornija, JAV) į Australiją.

Laivo "Plastiki" pavadinimas pasirinktas pagerbiant įžymųjį norvegų tyrinėtoją Turą Hejerdalą (Thor Hyderdahl) ir jo sukonstruotą plaustą "Kon Tiki". Be plastmasinių vandens ir gazuotų gėrimų butelių korpusui sustiprinti panaudotas sukietintas PET plastikas. Pagal konstrukciją tai yra dvistiebis katamaramas, kuriam varyti naudojama vien tik vėjo jėga, o nenumatytiems atvejams numatytas nedidelis atsarginis įprastinį kurą naudojantis variklis. Ramiojo vandenyno tokiu laivu įveikti kol kas nebandė niekas. "Plastiki" gamyba baigta dar 2009 metais, ir kol kas juo buvo vykdomi tik bandomieji plaukimai. Keliautojų nuotykius galima sekti internetu šiai iniciatyvai skirtoje svetainėje www.theplastiki.com.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)