Senstantys šnipai nebesusitvarko su internetu  (7)

Nors sėkmingai kovojo su islamo ekstremistais, sovietų šnipais bei airių teroristais, senstantys britų šnipai nesugeba įveikti informacinių technologijų.

Kaip praneša birtų „The Daily Telegraph“, britų saugumo tarnyba MI5 pradeda beprecedentį atleidimų bumą, kuriuo siekiama pakelti darbuotojų kompiuterinio raštingumo kartelę.

Vietoj senų šnipų MI5 į darbą priima naujus, kurie geriau mokėtų dirbti su informacija, šiuolaikinėmis technologijomis ir pasižymėtų kitais įgūdžiais.

Kaip rašo britų dienraštis, oficialiai šie atleidimai nekomentuojami, tačiau šioje įstaigoje dirbantys civiliai juokauja, kad MI5 atsisako „Jameso Bondo kartos“, mat šie pagyvenę šnipai nemoka naudotis internetu, nesupranta „Twitter“ ir „Facebook“ pasaulių.

Šiuos juokus patvirtina ir reformą inicijuojantis Jonathanas Evansas, generalinis MI5 direktorius, kuris viename Didžiosios Britanijos parlamento Žvalgybos ir saugumo komiteto posėdyje teigė, kad kai kurių agentų IT įgūdžiai buvo nepatenkinami ir dėl to juos teko atleisti.

„Galvoju, kad dalis personalo yra ne tokia, kurios mums reikėtų ateityje“, – sakė tada MI5 vadovas.

Šiuo metu MI5 turi apie 3,5 tūkst. darbuotojų, planuojama, kad iki metų pabaigos čia dirbs 4,1 tūkst. šnipų. Dauguma naujų rekrutų – dvidešimtmečiai ir trisdešimtmečiai – užverbuoti per reklamą ir, iš dalies, per BBC šnipų dramą „Spooks“.

Tai, jog seni žvalgybos darbo metodai nebetinka šiuolaikiniame pasaulyje, paaiškėjo ir po paviešinto palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ lyderio nužudymo viename Dubajaus viešbutyje.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)