Pagamintas robotas gėrimams nešioti (Video)  (8)

JAV bendrovė „Willow Garage“, kurianti techninę ir programinę įrangą robotams, pranešė išmokiusi savo sukurtą robotą PR2 nešioti iš šaldytuvo alų ir gaiviuosius gėrimus.


Ištroškusiems bendrovės darbuotojams dabar tereikia savo kompiuterio ekrane paleisti WWW sąsają, pasirinkti norimos rūšies alų ir spustelėti mygtuką „Atnešk alaus“, sakoma „Willow Garage“ pranešime. PR2 robotas, gavęs šią komandą, nurieda prie šaldytuvo, atidaro jį, nuskenuoja jo turinį naudodamas optinio ženklų atpažinimo programą, identifikuoja reikiamos rūšies alų, paima jį iš lentynos, uždaro šaldytuvą ir atneša jį „užsakovui“. Jei reikia, robotas gali ir atidaryti butelį.

Beje, įdomu, kad robotas neatiduoda alaus bet kam – jame įdiegta veidų atpažinimo sistema. Tik tada, kai jis atpažįsta veidą, geležinis roboto rankos gniaužtas atsileidžia, ir galima paimti gėrimą. Šiame vaizdo siužete pristatomos gėrimus nešiojančio roboto galimybės.


Anksčiau jau esame rašę, jog tas pats robotas PR2 sugeba žaisti biliardą. Panašu, jog naujoms PR2 galimybėms įdiegti pakanka tik sukurti reikiamą programinę įrangą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)

Susijusios žymos: