Programišiai įsilaužė į CŽV tinklą  (12)

Programišių grupė „Lulz Security“ teigia, kad jai pavyko įsilaužti į CŽV tinklą. Kompiuteriniai įsilaužėliai pareiškė, kad į Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) oficialų tinklalapį įsibrauti jiems pavyko trečiadienį, birželio 15 dieną, praneša BBC.

Pranešimą apie įsilaužimą „Lulz Security“ paskelbė savo puslapyje socialiniame tinkle „Twitter“, palikdami žinutę: „Tango down – cia.gov – for the lulz“. Iš karto po pranešimo apie numanomą ataką, „DownForEveryoneOrJustMe“ patvirtino, kad negalima patekti į tinklalapį, o kiek vėliau CŽV tinklalapis veikė su pertrūkiais.

Tačiau 2011 m. įsteigtos „Lulz Security“ grupuotės tinklalapyje nebuvo paskelbta jokių duomenų, galimai pagrobtų iš cia.gov., tad „Huffington Post“ mano, kad programišiai galėjo tiesiog sutrikdyti tinklalapio darbą, nepasisavinę jokių svarbių duomenų. Kai kurie šaltiniai teigia, kad CŽV tinklalapyje iš viso mažai tikėtina surasti kokios nors „konfidencialios informacijos“, nes jis skirtas visuomeniniam naudojimui.

Kibernetinio saugumo ekspertai pažymi, jog ataka prieš valstybinį tinklalapį yra federalinis nusikaltimas ir kvalifikuojamas kaip kompiuterinio sukčiavimo ir nusikaltimo aktas“.

„Reuters“ praneša, jog CŽV atstovas nei patvirtino, nei paneigė pranešimo apie mėginimą įsilaužti į tinklalapį.

Pasak programišių, pastarosiomis dienomis jie du kartus mėgino įsilaužti JAV Senato vidaus tinklą. Anksčiau „Lulz Security“ atakavo Federalinio tyrimų biuro padalinio serverį, žaidimų kūrėjos „Bethesda“ tinklalapį ir korporacijos „Sony“ padalinio tinklalapį. Be to, programišių grupuotė įsilaužė į Amerikos televizijos kompanijos PBS tinklalapį, atsakydama į kanale parodytą filmą, kritikuojantį „WikiLeaks“ steigėjus.

Neseniai grupuotė pranešė, kad atidarė „karštąją liniją“, kurioje priims užsakymus įsilaužti į tinklalapius.

Pastarųjų „Lulz Security“ išpuolių aukos:
Gegužės 7: JAV „X Factor“ dalyvių duomenų bazė
Gegužės 10: Fox.com naudotojų slaptažodžiai
Gegužės 15: Duomenų masyvas, kuriame išvardintos Jungtinės Karalystės bankomatų stovėjimo vietos
Gegužės 23: „Sonymusic Japan“ tinklalapis
Gegužės 30: JAV transliuotojas PBS. Darbuotojų prisijungimo prie darbo tinklo sistema.
Birželio 2: Sonypictures.com
Birželio 3: „Infragard“ tinklalapis (su FTB siejama organizacija)
Birželio 3: Nintendo.com
Birželio 10: „Pron.com“ pornografinis tinklalapis
Birželio 13: Senate.gov – JAV senato tinklalapis
Birželio 13: „Bethesda“ programinės įrangos tinklalapis
Birželio 14: „EVE Online“, „League of Legends“, „The Escapist and others“

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (12)