Ekologiški namai gali būti statomi iš bakterinių plytų  (3)

Įprastai atrodanti plyta gali būti biologiškai sukurta maišant smėlį ir tam tikras bakterijas, taip gaunant netoksišką ir nesukeliantį alergijos produktą. Jeigu kiekviena plyta pasaulyje būtų pagaminta tokiu būdu, tai pasauliui sutaupytų 800 milijonų CO2 tonų išmetamų į atmosferą kiekvienais metais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Plytos yra pakankamai paplitusios statybinės medžiagos dėl savo pigumo, gamybos iš vietinių medžiagų paprastumo ir ilgaamžiškumo. Problema yra ta, kad kiekvienos plytos gamybos metu į atmosferą išmetama apie 6 kg CO2, daugiausiai dėl to, kad apdorojant plytas, jos degamos krosnyse naudojant anglis.

Ginger Krieg Dosier, American University of Sharjah architektūros profesorius Abu Dabyje, sukūrė geresnį būda plytų gamybai nenaudojant išvis jokio kaitinimo – bakterijas. Bakterinis „cementavimo sprendimas“ gali būti maišomas su smėliu, taip išsiskiria kalcitas ir smėlis maždaug per savaitę sukietėja į plytą. Tai lengva, tai pigu ir nereikalauja jokios krosnies ir tol, kol jums nesvarbu gyventi name, pastatytame iš milijardų negyvų bakterijų, tai taip pat patikima, kaip ir įprastinės plytos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Ekonaujienos.lt
Ekonaujienos.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai (3)