Programišių grupuotė „Lulz Security“ paskelbė apie veiklos nutraukimą  (7)

Programišių grupuotė „Lulz Security“, pagarsėjusi atakomis prieš JAV Centrinės žvalgybos valdybą, Federalinį tyrimų biurą, kompaniją „Sony“ ir kitas įstaigas, paskelbė nutraukianti veiklą.

Šią netikėtą žinią kelis mėnesius veikusi grupuotė sekmadienį paskelbė savo „Twitter“ profilyje.

„Mes nesitraukiame dėl to, kad bijotume teisėsaugos. Mes daromės nuobodūs žiniasklaidai ir mums nuobodu nuo mūsų pačių“, – agentūrai „Associated Press“ teigė vienas grupuotės narys.

Vis dėlto manoma, kad programišiai veiklą nusprendė nutraukti dėl didėjančio teisėsaugos spaudimo, praneša Dailymail.co.uk. Tuo labiau, jog šis netikėtas pranešimas pasirodė tuoj po „kibernetinio karo“ paskelbimo bankams, vyriausybėms bei korporacijoms.

Galbūt tokį sprendimą paskatino ir grupuotės nario areštas – anksčiau šį mėnesį Didžiosios Britanijos pareigūnai sulaikė 19-metį Ryaną Cleary, jam pareikšti kaltinimai dėl nelegalios veiklos internete. Jis kaltinamas kartu su kitais žmonėmis susitaręs sukurti „botnet“ kompiuterių tinklą tam, kad galėtų į tam tikras svetaines nukreipti DDoS pobūdžio atakas (jų metu į vieną tinklalapį nukreipiamas milžiniškas srautas užklausų, kurio neatlaikę serveriai „nulūžta“).

„Lulz Security“, arba „LulzSec“, susikūrė gegužės mėnesį. Grupuotė teigė esanti lengvabūdiška organizacija, kurios tikslas – linksmybės ir „lulz´ai“ (anglų žargonas, liet. juokai) internete.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: