Sukurta programa, galinti apeiti net Kinijos interneto cenzūrą  (4)

JAV kompiuterių specialistų sukurta programa „Telex“ leidžia pasiekti bet kokius blokuojamus interneto tinklalapius ir gali apeiti net Kinijos interneto filtravimo sistemą.

Ši programa užšifruoja blokuojamų interneto svetainių turinį ir „paslepia“ jį sraute, kuris gaunamas iš neblokuojamų svetainių, praneša BBC.

Kol kas sukurta tik prototipinė „Telex“ versija, tačiau pirmieji bandymai parodė, kad ji sugeba apgauti net Kinijos interneto filtravimo sistemą.

Pasinaudoja cenzūros „skylėmis“

Kitos programos, skirtos „apeiti“ interneto cenzūrą, paprastai kreipiasi į užsienio valstybėse esančius serverius, per kuriuos gaunama informacija iš blokuojamų interneto svetainių. Tačiau tokia sistema efektyvi tik tol, kol apie ją žino tik vartotojai. Kadangi apie ją sužinojus blokavimo iniciatoriams, jie gali užblokuoti prieigą ir prie šių serverių.

„Telex“ šią procedūrą apverčia aukštyn kojomis. „Vietoje to, kad kreiptųsi į serverį kitoje šalyje, mūsų programa blokavimą „apeina“ sistemos viduje“, – teigia vienas programos kūrėjų Alexas Haldermanas.

Ši programa pasinaudoja tuo, kad kone visos internetą cenzūruojančios valstybės leidžia aplankyti kai kuriuos „patikimus“ tinklalapius.

Kai vartotojas bando patekti į užblokuotą svetainę, programa naršyklę automatiškai nukreipia į „saugią“ svetainę. Šis informacijos srautas yra „pažymimas“ kaip saugus. Tuo metu užsienyje esantys maršrutizatoriai mato, kad vartotojas iš tiesų kreipėsi į kitą svetainę. Taigi informacija iš blokuojamų svetainių vartotojui yra siunčiama „prisidengiant“ patikimu srautu. Kadangi informacija būna užšifruota, turinio blokavimo sistemos negali patikrinti, ar duomenys yra gaunami iš būtent tos svetainės.

Nors „Telex“ kol kas nėra viešai platinama, A. Haldermanas teigia, kad jos kūrėjai programą jau išbandė ir įsitikino jos veiksmingumu. „Mes išbandėme ją net Kinijoje, įdiegėme ją ten esančiuose kompiuteriuose. Kol kas neturėjome problemų pasiekti blokuojamas svetaines“, – sakė jis.

Oficialiai programą „Telex“ žadama pristatyti artimiausiu metu.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)