Su šypsena. Kinų Ikaras ir jo „neskraidančios lėkštės“, kurios vis dėlto skrido (Video)  (10)

Metęs visus darbus ūkyje (beje, taip susiklosčiusi gyvenimiška situacija anglų kalba skamba „former farmer“…), kelių klasių išsilavinimą ir solidų automechaniko patirties bagažą sukaupęs aviacijos entuziastas iš Kinijos nusprendė įgyvendinti savo gyvenimo svajonę – susikonstruoti skraidymo aparatą. Kinų Ikaras savo galų gale pasiekė – paskutiniajam iš penkių jo savadarbių aparatų flotilės nuo žemės atsiplėšti vis tik pavyko.

46-erių Šu Manšenas (Shu Mansheng) iš Dašu kaimo, netoli Uchanio (Wuhan) miesto (Hubei provincija, Kinija), rugsėjo 21 d. savo kaimelyje surengė parodomąją sukonstruotos „skraidančios lėkštės“ bandymų sesiją. 5,5 metro skersmens disko formos skraidyklė aprūpinta aštuoniais motociklo varikliais su mediniais propeleriais. Degalų bakus skraidyklėje atstojo plastmasiniai buteliai nuo amerikietiško limonado. MSNBC informuoja, jog tai – jau penktas Š. Manšeno kūrinys. Pirmąjį „lėktuvą“ kinas sukonstravo 2010-ųjų spalį, tačiau jis nuo žemės atsiplėšti taip ir nesugebėjo. Beje, kaip ir antrasis entuziasto dirbtuvėse gimęs, tačiau neskridęs kūdikis. Trečiąjį atkaklusis Šu sumeistravo šių metų balandį. Jam neva pavyko ne tik pakilti (ir dar į 7 metrų aukštį), bet ir paskristi 30 metrų. Pakilti pakilo, o štai nusileidimo istorija buvo kiek kitokia – skraidyklė ne nutūpė, o nukrito. Su visu eksperimentatoriumi, kuris incidento metu susižeidė.

Apie ketvirtąją neskraidančiųjų flotilės „lėkštę“ nežinoma nieko. O štai apie paskutinį, penktąjį egzempliorių kalbama, jog jis Š. Manšenui kainavo visus 10 tūkst. JAV dolerių. Ar investicija atsipirko, paliekame spręsti skaitytojams. Tinklaraštis Boing Boing praneša, jog su pažangiausiu modeliu kinui pavyko pakilti į metro aukštį ir palevituoti dešimtį sekundžių. Eilinių Kinijos gyventojų finansinių galimybių kontekste, „aviacijai“ išleisti ūkininko pinigai yra pasakiško dydžio kapitalas (iš kur jį entuziastas įgijo – nedetalizuojama). Rašoma tik tiek, jog mesti kasdienius darbus ir visa galva pasinerti į pomėgį Šu galėjo, pasiekęs finansinių sėkmių. Vaizdo siužete – rugpjūčio mėnesį vykdyti Šu Manšeno flotilės „flagmano“ skrydžiai (bandymai atsiplėšti nuo žemės prasideda maždaug 4-ąją siužeto minutę).

Parengė Saulius Žukauskas,
sauliuszukauskas01@gmail.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)