Vokietija sėkmingai išbandė priešraketinį lazerį  (9)

Vokietijos bendrovė „MBDA Germany“ pranešė sėkmingai išbandžiusi lazerinę priešraketinės gynybos sistemą C-RAM.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atlikti sistemos bandymai patvirtino, kad 10 kW galios C-RAM (Counter Rocket, Artillery, and Mortar) sistemos lazerį galima nukreipti į dideliu atstumu esantį ir dideliu greičiu skriejantį taikinį, skelbia „Defense-update.com“. Skelbiama, kad Vokietijos kariškai jau atliko kelis sėkmingus šio kovinio lazerio prototipo, skirto valdomoms ir nevaldomoms raketoms, artilerijos sviediniams ir minosvaidžių minoms periminėti bei naikinti, bandymus. Pirmą kartą 10 kW lazerio spindulys buvo nutaikytas ir kelias minutes išlaikytas ant už daugiau nei 2 kilometrų esančio judančio taikinio paviršiaus. Pasak specialistų, šis bandymas patvirtino MBDA sukurtos C-RAM lazerinio nutaikymo sistemos pajėgumą visiškai tikroviškomis aplinkos sąlygomis sekti taikinius, skriejančius 1000 metrų aukštyje 2 300 metrų atstumu. Tai didelis pasiekimas, nes apsisaugoti nuo taktinės paskirties sviedinių labai sunku. Dėl didelio raketų ir artilerijos sviedinių greičio iškyla būtinybė itin sparčiai (ne ilgiau kaip per kelias sekundes) perimti lekiantį užtaisą didesniu nei 1000 metrų atstumu ir jį sunaikinti.

Tam puikiai tinka lazeris, tačiau iki šiol buvo labai sunku užtikrinti didelį spindulio nutaikymo tikslumą ir perduoti energiją, kurios pakaktų paleistai raketai ar artilerijos sviediniui sunaikinti skrydžio metu. Inžinieriams ir mokslininkams šią kliūtį būtinai reikėjo įveikti, nes lazerio spindulys kol kas yra vienintelis ginklas, potencialiai galintis efektyviai naikinti dideliu greičiu judančius taikinius 1000 – 3000 metrų atstumu.

Pranešama, kad MBDA specialistai sukūrė originalius lazerio spindulio nukreipimo algoritmus ir pademonstravo jų efektyvumą. Šie bandymai patvirtino, kad Vokietija tapo antrąja šalimi pasaulyje po JAV, kurioje pasiekta didelė priešraketinio lazerio kūrimo pažanga. Šiuo metu MBDA renka tinkamą platformą savo sukurtam C-RAM lazeriui ir tobulina spindulio nukreipimo bei jo galios didinimo sistemas, sakoma pranešime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)