„Tonido“ – paverskite savo kompiuterį virtualia saugykla  (11)

Ar kada nors norėjote pasiekti visus savo failus iš bet kurio įrenginio, tačiau netalpinti rinkmenų į internetines saugyklas? Tokios „debesų“ paslaugos, kaip „Dropbox“, yra patogios, tačiau visus failus turite kelti į internetą. O gal yra kitoks būdas šiam tikslui pasiekti?

Taip, šiai dilemai spręsti kitas būdas yra. Dabar savo kompiuterį galite paversti internetine saugykla, naudojantis tais pačiais „debesų kompiuterijos“ principais ir failus pasiekti bet kur, bet kada ir bet kokiu įrenginiu. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip tą galima padaryti naudojantis paslauga „Tonido“. „Tonido“ yra nemokamo namų serverio paslauga, leidžianti lengvai pasiekti visus reikiamus failus, esančius namų kompiuteryje. Siūlomos trijų tipų naudojimo formos: pirmoji - naudoti savo kompiuterį kaip „debesį“ nemokamai; antra - už 99 JAV dolerius kompiuterį optimizuoti ir paversti visapusišku serveriu; arba trečia - tiesiog visus failus kelti į pačių paslaugos teikėjų išlaikomą internetinę saugyklą. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip pradėti naudotis pirmomis dvejomis paslaugos formomis.

Pasirengimas

Prieš pradedant naudotis „Tonido“, pirmiausia reikia atsisiųsti programinę įrangą, kurią turėsite įdiegti savo kompiuteryje. Programinė „Tonido“ įranga suderinama su visomis populiariausiomis operacinėmis sistemomis: „Windows“, „Linux“ ir „Mac OS“.

Kai įdiegsite programinę įrangą, naršyklėje atsidarę „Tonido“ puslapį turėsite susikurti vartotojo paskyrą, kad galėtumėte naudotis paslauga. Jūsų sukurtas vartotojo vardas bus naudojamas paskyros internetiniame adrese (jūsų_vardas.tonido.com).

Naudojimas

Aktyvavę paskyrą, galėsite naudotis pagrindine „Tonido“ paslaugos platforma. Visi jūsų kompiuterio failai bus pasiekiami kai tik naršyklėje įvesite jums priskirtą tinklalapio adresą ir prisijungsite prie paskyros.

Dažnai išvykdami kur nors tolėliau namų kompiuteryje, paliekame visą savo svarbią informaciją, kurios negalime pasiekti. Tačiau jei kompiuteryje yra „Tonido“, problema bus išspręsta. Jūs galėsite ieškoti failų ar tiesiog juos atsisiųsti internetu.

Muzikos klausymasis

„Tonido“ leidžia ne tik pasiekti failus internetu. Paslauga palaiko „trečiųjų šalių“ programas, kurios palengvina naudojimąsi paslauga.

Viena tokių programų yra muzikos grotuvas „JukeBox“. Jeigu tarp savo turimų failų, kuriuos galite naršyti per „Tonido“ platformą, yra muzikos, naudodami „JukeBox“ galėsite jos klausytis internetu. Taigi „Tonido“ galėsite naudoti kaip „Google Music“ ar panašias muzikos paslaugas.

Mobilumas

Nors „Tonido“ vartotojo sąsaja yra išties nepriekaištinga, ją dar labiau sustiprina mobiliosios „Tonido“ programos. Sukurtos specialios programėlės visoms populiariausioms mobiliosioms operacinėms sistemoms: „Windows Phone 7“, „iOS“ („iPhone“ ir „iPad“ versijos), „Android“ bei „Blackberry“.

Sėkmingo paslaugos išbandymo!

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)

Susijusios žymos: