Niujorko viešoji biblioteka pasiūlė patiems susikurti stereofotografijų  (5)

Niujorko viešoji biblioteka savo archyve turi daugiau nei 40.000 istorinių stereofotografijų - stereogramų, daugumai kurių jau daugiau nei šimtas metų. Tai nuotraukos, nufotografuotos iš dviejų skirtingų matymo taškų.

Bėda ta, jog norint pamatyti tikrą stereofotografiją, reikia naudoti specialų prietaisą, panašų į žiūronus, kuriame viena nuotrauka buvo rodoma vienai akiai, o kita, padaryta kiek kitu rakursu – kitai; taip buvo sukuriamas erdvės pojūtis.

Dabar gi tokie prietaisai sutinkami nebent muziejuose, tad bibliotekos archyvuose esančios stereogramos tapo bevertės. Tačiau ar verta lengva ranka numoti į turimus informacijos lobynus? Niujorko viešoji biblioteka nusprendė, jog tikrai ne ir sugalvojo žaismingą būdą, kaip šiomis stereogramomis sudominti interneto lankytojus ir svarbiausia, kaip atkurti jų pirminę paskirtį - erdvinio vaizdo perteikimą.

Tam sukurtas interneto įrankis, kuris sujungia dvi nuotraukas į vieną animuotą gif formato paveiksliuką, kurio judėjimas sukuria erdvės įspūdį. 

GIF made with the NYPL Labs Stereogranimator - view more at http://stereo.nypl.org/gallery/index
GIF made with the NYPL Labs Stereogranimator

O kad būtų daugiau interaktyvumo, dabar Niujorko viešoji biblioteka pasiūlė patiems pasinaudoti šiomis nuotraukomis ir tiesiog internete susikurti stereofotografijų, pasinaudojant jau minėtu įrankiu, pavadintu „Stereogranimatoriumi“. 

Pamėginkite!

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)