Kuriamas „X-54” – „Concorde sūnus“, kuriam nuskristi iš Londono į Sidnėjų pakaks 4 val.?  (1)

Pastarosiomis savaitėmis netyla kalbos apie legendinio viršgarsinio lainerio „Concorde“ įpėdinį „X-54“, kuris gebės išvystyti 4 tūkst. km/val. greitį ir iš Londono (Didžioji Britanija) į Sidnėjų (Australija) nuskrieti per maždaug 4 val.

Kol kas konkrečių detalių viešojoje erdvėje nėra daug. Pranešama tik apie tikėtiną trijų aviakosminės pramonės gigantų – Boeing, Lockheed Martin ir verslo klasės lainerius gaminančios Gulfstream – bendrą pareiškimą „Farnborough Air Show“ aviacijos parodoje. Manoma, jog minėtos trys korporacijos suvienys jėgas ir kartu kurs naujos kartos viršgarsinį keleivinį lainerį, informuoja Gizmag.com. Aviacijos gigantų konsorciumą, kaip tikimasi, palaikys ir NASA.

Tikslumo dėlei galima atkreipti dėmesį, jog „Concorde sūnus“ („Son of Concorde“), kurio oficialus pavadinimas preliminariais duomenimis turėtų būti „X-54“, už savo pirmtaką „Concorde“ bus greitesnis dvigubai. Beje, „Concorde“ lėktuvai neskraido nuo 2003 m.

Pranešimuose spaudai informuojama, jog trys minėtos bendrovės beveik surado „akustinio trenksmo“ problemos sprendimą. „Akustinis trenksmas“ įvyksta tą akimirką, kai lėktuvas pasiekia garso greitį. Sprendimo ieškantys inžinieriai tvirtina, jog akustinis trenksmas „X-54“ atveju primins veikiau „šnypštimą ar pliaukštelėjimą“, o ne sprogimą. Tiesa, „X-54“ dizainas kol kas neviešinamas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(1)
(0)
(1)

Komentarai (1)