AMD pasitelkia ARM siekdama apversti skaičiavimų centrų rinką  (0)

Vakar AMD ir ARM kompanijos paskelbė planus, kuriais bus siekiama pakeisti skaičiavimų centrų vystymosi industriją. AMD susitarus su ARM, antrasis pagal dydį x86 architektūros procesorių gamintojas siūlys serverinius procesorius, kurie turės tiek x86, tiek ARM architektūrą.

Bendradarbiaudama su ARM bei kartu turėdama didelę 64 bitų procesorių gamybos patirtį ir priėjimą prie rinkoje pirmaujančios „SeaMicro“ išradimų, AMD ketina pasiūlyti pačius lanksčiausius skaičiavimų procesorius šiuolaikiniams moderniems skaičiavimų centrams. „Freedom“ struktūra geba tarpusavyje sujungti šimtus CPU branduolių, atminties ir kitus kritinius komponentus išlaikant 160 GB/s greitį. „Freedom“ struktūra taip pat geba pritaikyti didelę įvairovę instrukcijų rinkinių, todėl idealiai tinka x86 ir ARM technologijoms.

Technologijos „Fabric“ integracija tiek į CPU, tiek ir į APU leis kompanijai pateikti serverių rinkai įvairios spartos ir elektros sąnaudų gaminius. Kol kas neatrodo, kad AMD planuoja diegti x86 ir ARM branduolius į tą patį lustą, tačiau ketina sukurti bendrus blokus, kurie bus naudojami abiejų architektūrų mikroprocesorių ar hibridinių procesorių.

AMD garantuoja, jog artimiausiais metais x86 architektūra neišnyks iš serverinių procesorių žemėlapio. Kompanija planuoja ir toliau gaminti x86 „Opteron“ procesorius, kurie papildys ARM „Opteron“ produktus. Neatmetama galimybė, jog AMD sukurs ir dar vieną „Opteron“ šeimą itin efektyvios „Jaguar“ architektūros pagrindu. Viskas panašėja į tai, kad ateityje turėsime kelias visiškai skirtingas „Opteron“ šeimas: vieną sukurtą „x86 Steamroller/Excavator“ architektūros pagrindu, kitą – x86 „Jaguar“, ir dar vieną – ARMv8 ir jos pasekėjų.

AMD teigia, kad jau kalbasi su keliais PC komponentų OEM gamintojais bei programinės įrangos kūrėjais, bandant sukurti tinkamą ekosistemą ARM architektūros mikroprocesoriams. Tikimąsi, kad programinės įrangos kūrėjai bus pakankamai greiti bandydami pritaikyti savo produktus darbui su 64 bitų ARMv8 architektūros produktais. Taigi belieka pasižiūrėti ar vidinė x86 ir ARM architektūrų konkurencija nepridarys daugiau žalos AMD nei buvo tikimąsi naudos iš tokio kompanijų žingsnio.

Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt

(2)
(0)
(2)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: