SMS žinutės švenčia 20 metų gimtadienį  (1)

Nepaisant to, kad technologijų pasaulis nesustodamas keičiasi, SMS žinutės, kurios pradėtos naudoti prieš dvidešimt metų, pasirodė esančios atsparios kaitai. Kad ir kaip ten bebūtų, statistika yra tokia, jog SMS žinutės ir toliau išlieka populiariausia komunikacijos priemone.

Pirmoji SMS žinutės buvo išsiųsta prieš dvidešimt metų, o ją gavo gerai žinomos telekomunikacijos bendrovės „Vodafone“ atstovas Richardas Jarvinas. Pirmoji SMS žinutė keliavo „Vodafone“ GSM tinklu, o jos turinys buvo labai paprastas: „Linksmų Šv. Kalėdų“.

Ir nors pirmoji SMS žinutė buvo išsiųsta dar 1992 metų gruodžio 2 dieną, iki pat dvidešimt pirmojo amžiaus pradžios SMS paslaugos vystėsi vangokai. Tiesa telefonams pingant, kaip ir telekomunikacijų bendrovių paslaugoms, SMS žinučių buvo išsiunčiam vis daugiau.

Šiuo metu per metus išsiunčiama apie 7 trilijonai SMS žinučių, kas reiškia 200 tūkstančių jų per vieną sekundę. Pasak naujausių duomenų, SMS žinutėmis bendrauja daugiau žmonių, nei naudojasi ypač populiariais socialiniais tinklais „Facebook“ bei „Twitter“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(6)
(0)
(17)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: