Naujoji Blackberry 10 OS. Žvilgsnis iš arčiau (Foto, Video)  (4)

Blackberry operacinės sistemos atnaujinimo laukėme ištisus 2 metus. Paskutiniu metu sulaukdavome tik nieko jau nebestebinančių Qwerty klaviatūra valdomų telefonų.Kompanijos rodikliai smuko žemyn, vis augo spaudimas susigrąžinti savo pozicijas išmaniųjų telefonų rinkoje.

Oficialiai pristatyta Blackberry 10 OS – kompanijos RIM bandymas grįžti į rinką. Siūlome pažvelgti iš arčiau, ką iš tiesų siūlo ši operacinė sistema. Turbūt svarbiausias bruožas – BlackBerry Flow, kurį kompanija vadina tikruoju daugelio programų režimu (multitasking) - jame greitai galime grįžti prie bet kurios veikiančios programos: ekrano kraštuose vos palietus pirštu iššoka visas jų sąrašas. Kontaktų skiltis sinchronizuota su socialiniais tinklais, taip pat išliko galimybė bendrauti su kitais Blackberry telefonų savininkais.

BlackBerry Hub – operacinės sistemos branduolys, kuriame apjungti socialiniai tinklai tokie kaip Facebook, Twitter ar LinkedIn, elektroninis paštas, bei SMS ar MMS žinutės.

Klaviatūra sukurta taip, kad suteiktų komfortabilaus rašymo įspūdį. Siūlomi žodžiai, perbraukimas pirštu kairėn ištrina žodį, automatiškai įterpiami pražiopsoti tarpai. Tai tik keli triukai, kurie palengvina rašymo procesą.

Pradiniame ekrane, perbraukus pirštu į viršų, telefonas leidžia pereiti iš vienos telefono aplinkos į kitą. Pavyzdžiui, viena aplinka pritaikyta tik darbui, kita laisvalaikiui. Aplinkoje matomi tik jai reikalingi įrankiai. Atskirtos net ir programėlės. Programėlės, pritaikytos verslui, pažymėtos mažo lagamino simboliu.

BlackBerry Messenger funkcija, skirta bendrauti su kitais BlackBerry vartotojais, papildyta vaizdo pokalbiais, taip pat atsirado galimybė parodyti pašnekovui savo telefono darbalaukį.

BlackBerry fotografavimo režimas Timeshift leidžia iš kelių nuotraukų sujungti geriausius elementus į vieną.

Įdiegta nuotraukų redagavimo programa, kuri leidžia nuotraukoms pridėti tam tikrus efektus, o programa Story Maker iš savo turimų fotografijų, muzikos ar vaizdo įrašų leidžia sukurti unikalų koliažą. Užtenka sukelti norimus failus ir nuobodų darbą už jus atliks pati programa.

Apie interneto naršyklę žinoma tik tiek, kad jos beta versija gavo tikrai aukštą įvertinimą iš html5test.com. 

Plačiau apie naująjį Z10 ir pačią operacinę sistemą galite matyti šiame vaizdo įraše:

Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Gediminas Norgėla

(10)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: