Moterims nė velnio nesvarbus telefono dizainas?  (12)

Technologijas moterys renkasi pagal grožį? Nevisai, rodo šiemet vasario 4–9 dienomis Lietuvoje atlikta „La Fleur“ apklausa. Apklausus pusę tūkstančio respondenčių nuo 18 iki 40 metų amžiaus, paaiškėjo, kad renkantis telefoną racionaliosioms lietuvėms labiau nei dizainas svarbūs telefono techniniai parametrai.


Taip nurodė net 45 proc. apklaustųjų. Kaip svarbų faktorių renkantis telefoną moterys išskyrė ir jo kainą (24 proc.). Beje, taip pat, kaip renkantis drabužius, dailiosios lyties atstovės dėmesį kreipia į telefono gamintojo prekės ženklą. Dizainą, kaip reikšmingą telefono pasirinkimo kriterijų, nurodė 13 proc. apklaustųjų. Be telefono šiuolaikinio žmogaus kasdienybę įsivaizduoti sunku. Tyrimai rodo, kad moterys juo kalba ilgiau nei vyrai. Nenuostabu, kad egzistuoja tam tikras emocinis ryšys, siejantis moterį su jos telefonu. „Samsung La Fleur“ tyrimas atskleidė, kad nors mobilieji telefonai dažniausiai naudojami įprastoms funkcijoms – skambinimui (21 proc.) ir žinučių rašymui (16 proc.), vis daugiau moterų savo susisiekimo priemonėmis naršo internete (15,9 proc.). Taip pat telefone atnaujina informaciją socialiniuose tinkluose, kelia nuotraukas, naršo draugų profiliuose (8 proc.). Žaidimai vis dar nėra labai populiarūs tarp moterų – kad juos žaidžia savo mobiliajame telefone, nurodė tik 4 proc. moterų. Apklausos rezultatai atskleidė netikėtą dalyką – net 40 proc. lietuvių moterų karts nuo karto patikrina savo mylimųjų telefoną. Tiesa, apklausa buvo skirta tik moterims, nėra aišku, kiek vyrų paslapčia „užsuktų“ į savo mylimųjų telefonus. Beje, kai kuriose pasaulio vietose vyrai įžvelgia pernelyg stiprų ryšį tarp moterų ir jų telefonų ir net siekia jį apriboti. Pavyzdžiui, viename rytų Indijos regione miestelio taryba nusprendė uždrausti moterims naudotis mobiliaisiais telefonais. Vyrų nuomone, mobilieji „teršia socialinę atmosferą“, skatina moteris „palikti esamus vyrus ir pabėgti su meilužiais“. Atsižvelgdama į skirtingus lyčių poreikius ir telefono naudojimo įpročius, technologijų kompanija „Samsung“ sukūrė išmaniųjų telefonų kolekciją, pritaikytą specialiai moterims – „La Fleur“. Kolekciją sudaro moteriško dizaino, vyriškai galingi ir funkcionalūs modeliai – „Galaxy S III“, „Galaxy S III mini“, „Galaxy Ace 2“, Galaxy S Duos“.

Užsukus į „Samsung Apps“ programėlių parduotuvę, galima rasti papildomų dailiosios lyties atstovėms sukurtų programėlių. Pavyzdžiui, „Diet & Calories Tracker“ (liet. „Dietos ir kalorijų seklys“) padeda sekti mitybą, skaičiuoja kalorijas ir pataria, kada geriau nevalgyti mėgstamo pyrago. Maisto gaminimo įgūdžius tobulina ir kulinarinių idėjų „pamėtėja“ programėlė „Recipie Genie“, o „Distance Calculator“ nustato tikslų atstumą nuo namų iki parduotuvės ar pan. Išdykėliškai moters prigimčiai – „Beauty Check“ programėlė, kuri įvertina nuotraukoje užfiksuoto žmogaus grožį.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (12)

Susijusios žymos: