„Ryanair” ultimatumas Lietuvai: jei nevykdysite reikalavimų bus atšaukiamas kas ketvirtas skrydis iš Kauno  (0)

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair” pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame nurodo, jog sumažins skrydžius iš Kauno ketvirtadaliu dėl Lietuvos atsisakymo priimti jos pasiūlymus.


„Ryanair“ komunikacijos vadovas Robinas Kiely teigė, kad nuo žiemos sezono lietuviams bus siūloma ketvirtadaliu mažiau skrydžių iš Kauno oro uosto.

„Mūsų skrydžių žiemos metu bus 25 proc. mažiau. Žiemos sezonas prasideda nuo spalio pabaigos, lapkričio pradžios iki kovo pabaigos“, - kalbėjo skrydžių bendrovės atstovas.

R. Kiely nesiryžo atsakyti, kokių skrydžių bus atsisakoma ar į kur bus skraidoma rečiau: „Kol kas negaliu atsakyti. Žinau, kad jau šiuo metu yra dirbama prie žiemos sezono skrydžių planavimo. Ruošiame tvarkaraščius pusmetis prieš sezoną, tai dabar tas laikas“.

Pasiteiravus, ar išplatintas pranešimas spaudai nėra taktinis žingsnis ir grasinimas Susiekimo ministerijai nesutarimuose dėl skrydžių vykdymo sąlygų, „Ryanair“ atstovas teigė, kad nenori nieko daugiau atskleisti nei parašyta pranešime spaudai.

„Tai yra liūdna diena Lietuvos turizmui ir aviacijai. „Ryanair” atidarė savo Kauno bazę 2010 metais remiant Vyriausybei, bet, deja, susidomėjimas Kauno ir Vilniaus plėtra dingo”, - teigia R.Kiely.

„Ryanair” pasiūlė pervežti papildomai 500 000 keleivių per metus per Kauno ir Vilniaus oro uostus, kas būtų parėmę 500 vietinių darbo vietų ir įnešę iki 50 mln. eurų (173 mln. Lt) į Lietuvos ekonomiką. Gaila, vis dėlto Lietuvos vyriausybė atsisakė įsitraukti į diskusijas, ir „Ryanair” nebeliko jokio kito pasirinkimo tik sumažinti savo veiklą Kauno bazėje 25 proc.”, rašoma įmonės pranešime.

„Ryanair“ Lietuvoje skaido iš Vilniaus ir Kauno oro uostų. Taip pat bendrovė Kauno oro uoste 2012 m. įkūrė orlaivių priežiūros ir remonto padalinį.

Šių metų sausį „Ryanair“ Kaune atidarė naują daugiau nei 5 mln. Lt vertės orlaivių techninio aptarnavimo ir remonto angarą, kuriame per metus buvo numatyta aptarnauti apie 60 orlaivių. Taip pat įmonė stato antrą angarą.

Ministerijai nesuprantamas „Ryanair“ sprendimas

Susisiekimo ministeriją nemaloniai nustebino oro linijų bendrovės „Ryanair“ pranešimas apie ketinimą mažinti veiklos apimtis Kauno oro uoste.

„Aviakompanijos „Ryanair“ veiklos plėtros sąlygos Kauno oro uoste yra palankesnės nei Vilniaus oro uoste, kurio infrastruktūros išlaikymo kaštai yra gerokai didesni, tuo pačiu ir rinkliavos, todėl aviakompanijos sprendimas mažinti skrydžių apimtis Kauno oro uoste yra nesuprantamas“, - teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime.

Ministerija pabrėžia, kad yra pasiryžusi geranoriškai toliau tęsti diskusijas tiek su „Ryanair“, tiek ir su kitais vežėjais, siekdama sudaryti kiek įmanoma palankesnes jų veiklos sąlygas Lietuvoje, tačiau nesuteikiant išskirtinių sąlygų, nediskriminuojant aviakompanijų ir nepažeidžiant Europos Sąjungos teisės bei sąžiningos konkurencijos principų.

Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Ugnė Karaliūnaitė
(4)
(0)
(1)

Komentarai (0)