Mokslininkas siūlo gaminti elektrą iš kanalizacijos nuotekų (Video)  (1)

Kiekvienas didelis miestas kasdien į valymo įrenginius ar vandens telkinius išleidžia šimtus tūkstančių ar gerokai daugiau kubinių metrų nuotekų. Nors atrodo, kad iš kanalizacijos nuotekų nėra jokios naudos, JAV mokslininkas pasiūlė jas naudoti kuro elementų gamyboje.


Pensilvanijos universiteto (JAV) profesorius Bruce'as Loganas mano, kad tokia idėja yra visiškai įgyvendinama. Kad kuo daugiau žmonių apie ją išgirstų, profesorius „YouTube“ portale paskelbė vaizdo siužetą apie nuotekų naudą energiją tiekiantiems kuro elementams gaminti.

Pasak mokslininko, nuotekų vandenyse pilna mikrobų, kurie galėtų gaminti energiją kaip šalutinį savo gyvybinės veiklos produktą. Dabartinis technologijų lygis esą jau leidžia pasiekti norimų rezultatų. Pirmą kartą pasiūlymas panaudoti kanalizacijos nuotekas energetikoje buvo išsakytas dar praėjusio amžiaus 7-ąjį dešimtmetį, tačiau tuo metu dar nežinota, kaip tai būtų galima padaryti praktiškai.

B. Loganas siūlo kuro elementams vietoje vandenilio naudoti kanalizacijos nuotekas remiantis jau gana gausių tokios technologijos tyrimų rezultatais. Apie juos jis pasakoja savo vaizdo siužete.

Aut. teisės: TV3
TV3
(10)
(0)
(0)

Komentarai (1)