Tuoj po debiuto „iPad Air“ Lietuvoje tapo deficitine preke  (5)

Praėjus vos 9 dienoms po to, kai „Apple“ San Franciske pristatė planšetinį kompiuterį „iPad Air“, lapkričio 1- ąją, jis oficialiai pasiekė ir Baltijos šalis, - praneša „Apple” atstovė Baltijos šalyse „AVAD Baltic”.

Rekordiškai greitai mūsų šalį pasiekusius planšetinius kompiuterius nuo praėjusio penktadienio oficialiai galima įsigyti autorizuotuose „Apple“ produkcijos salonuose „iDeal“ Vilniuje ir Kaune, specializuotoje „Apple“ produkcijos internetinėje parduotuvėje „iShop.lt“ bei mažmeniniuose tinkluose „Topo Centras”, „Technorama”, „Elektromarkt”. „iPad Air“ galima rinktis iš sidabro ir kosminės pilkos atspalvių, o jų kaina Lietuvoje yra nuo 1679 Lt už 16GB „Wi-Fi“ versiją, o 16GB versija su „Wi-Fi“ ir mobiliuoju internetu kainuoja nuo 2099 Lt.

Tiesa, jeigu norite įsigyti šį kompiuterį, verta paskubėti: pirmoji kompiuterių siunta ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje buvo beveik visiškai išparduota per debiutinį savaitgalį - liko tik kai kuriose prekybos vietose, pavyzdžiui kai kuriuos „iPad Air“ modelius dar galima užsisakyti elektroninėje parduotuvėje iShop.lt. Greitu laiku atkeliaus ir antroji „iPad Air“ siunta, tačiau kuriam laikui jos pakaks irgi neaišku, mat panašu, kad norinčių yra gerokai daugiau, nei buvo atsiųsta „iPad Air“ kompiuterių su pirmąja siunta.

„iPad Air“ – tai jau penktoji „Apple“ planšetinių kompiuterių „iPad“ karta, pirmtakus gerokai lenkianti tiek patogumu, tiek sparta. Vos 469 gramus sverianti 7,5 mm storio planšetė 20 proc. plonesnė ir 28 proc. lengvesnė už prieš tai buvusįjį „iPad“. Tačiau mažesnėms proporcijoms pasiekti visai neprireikė kompromisų dėl planšetės našumo – ji dar spartesnė.

„iPad Air“ naudojamas 64 bitų dviejų branduolių A7 procesorius savo sparta prilygsta stacionarių kompiuterių procesoriams. Be to, jam gelbsti M7 koprocesorius, apdorojantis judesio duomenis iš kompaso, akcelerometro bei giroskopo, ir šitaip padedantis taupyti baterijos energiją.

Patobulinta grafika ir procesoriaus našumas leidžia gerokai greičiau paleisti programas, redaguoti nuotraukas ar žaisti žaidimus. Tačiau dėl to nenukenčia baterijos veikimo laikas – ji neįkrauta gali veikti iki 10 valandų.

9,7 colių (24,6 cm) įstrižainės „Retina“ ekranas užtikrina itin ryškų, detalų ir realistišką vaizdą, o „OpenGL ES“ 3.0 palaikymas leidžia atkurti net sudėtingiausius vaizdo efektus. Planšetė turi du mikrofonus, 5 MP raiškos “iSight” kamerą ir 1080p HD vaizdą filmuojančią video kamerą.

Su naująją „iPad Air“ planšete gerokai prasiplėtė bendras „Apple“ planšetinių kompiuterių asortimentas - čia galite peržiūrėti visą „Apple“ planšetinių kompiuterių pasiūlą ir lietuviškas kainas.

Aut. teisės: delfi.lt

(9)
(0)
(2)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: