„Bitcoin“ kainų kadrilis: kaip tik pareiškimas, taip ir pasikeitimas  (7)

Virtualios valiutos „Bitcoin“ kaina kelis pastaruosius metus svyravo tarsi nendrė per audrą – tai stiebiasi į dangų, tai lenkiasi prie pat vandens. Štai praėjusiais metais 1250 dolerių už vienetą ribą pasiekusių bitkoinų kaina smigo žemyn po to, kai nepasitikėjimą šia valiuta išreiškė Norvegijos, o vėliau ir Kinijos valdžios – ji nusirito žemiau 500 dolerių žymos. Bet metų pradžioje žaidimų bendrovė „Zynga“ pareiškė, kad priims atsiskaitymus virtualia valiuta – ir vėl šuolis aukštyn.

Po „Zynga“ pareiškimo bitkoinų kaina buvo šoktelėjusi iki daugiau nei 1000 dolerių.

Kol kas „Zynga“ yra bene žinomiausia ir įtakingiausia žaidimų bendrovė, išreiškusi pasitikėjimą šia valiuta, į kurią bankai ir kai kurių šalių vyriausybės žiūri įtariai.

Pirmadienį, po „Zynga“ pareiškimo, vienoje iš svarbiausių virtualios valiutos biržų „MTGox“ bitkoinų kaina buvo apie 1030 dolerių. Iki tol ji svyravo apie 650-750 dolerių.

Praėjusį mėnesį mokėjimus bitkoinais pradėjo priiminėti „Android“ operacinės sistemos žaidimų kompiuterių gamintojai „Ouya“, praėjusiais metais prie virtualios valiutos rinkos prisijungė ir „Humble Bundle“ - organizacija, labdaros tikslais už sumažintą kainą pardavinėjanti įvairius žaidimų rinkinius.

Beje, gruodį apmokėjimus bitkoinais nusprendė priiminėti ir Lietuvos bendrovė „Duomenų centras“.

Staigus virtualių pinigų kainos kilimas praėjusiais metais prasidėjo po to, kai JAV senato komitetas pareiškė, jog tai yra „teisėta finansinė paslauga“, rašo BBC.

„Zynga“ mokėjimus bitkoinais priiminės per „BitPay“ mokėjimų paslaugos teikėjus.

Populiarumas kelia susirūpinimą

Staigus bitkoinų populiarumo ir kainos didėjimas kelia susirūpinimą dėl grėsmių, susijusių su šia valiuta. Iš dalies ji išpopuliarėjo dėl to, kad labai sunku susekti tokiais pinigais atliekamus mokėjimus, taigi, natūralu, jog bitkoinai yra siejami su nelegalia veikla internete.

Praėjusį mėnesį Europos bankų priežiūros tarnyba įspėjo visuomenę apie galimas bitkoinų naudojimo grėsmes – iš jų didžiausia yra ta, jog Europos Sąjungoje nėra jokių mechanizmų, galinčių apsaugoti vartotojus nuo finansinių praradimų, kurie būtų neišvengiami, jeigu staiga smuktų valiutos kursas arba ji apskritai būtų panaikinta.

Kinija uždraudė savo bankuose vykdyti operacijas, susijusias su šia valiuta, mat ji neturi jokio teisinio pagrindo, todėl negali būti naudojama kaip valiuta.

Be to, viešojoje erdvėje kilo susirūpinimas, kad bitkoinų vertę dirbtinai skatina prekeiviai, kurie nori pasipelnyti iš šių virtualių pinigų populiarumo.

Buvęs JAV Federalinio rezervo tarybos vadovas Alanas Greenspanas greitą bitkoinų kainos augimą pavadino „burbulu“.

Aut. teisės: delfi.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: