Reikalaujama bausti Rusijos tinklaraštininkus už nepatriotiškus pasisakymus apie Krymą  (3)

Maskvos (Rusija) miesto Dūmos deputatai siūlo bausti tinklaraštininkus, kurie „kursto ksenofobiškas nuotaikas, kalbant apie santykius su Krymo gyventojais“. Šiuo atveju siūloma bausti už ekstremizmą, numatant baudas ir galimybę pasodinti į kalėjimą iki ketverių metų.

Maskvos Dūmos komisijos saugumo klausimams vadovė Ina Sviatenko paaiškino, kad kai kurie Interneto vartotojai verčia abejoti oficialios Maskvos pasisakymais apie būtinybę Krymo gyventojams suteikti darbo vietas biudžetinėse bei švietimo įstaigose, taip pat suteikti gyvenamąsias patalpas, kadangi dėl to gali nukentėti kiti Rusijos piliečiai.

Kitos „neteisingos“ tinklaraštininkų mintys susijusios su galimu mokesčių didinimu, rublio kurso kritimu, Krymui skirtų pinigų neteisėtu išgrobstymu ir t.t.

I. Sviatenko su apmaudu kalba, jog specialiosios tarnybos negali visiškai kontroliuoti tinklaraštininkų, ir būtent todėl nepatriotiškai nusiteikusius piliečius siūloma teisti, pasinaudojant antiekstremistiniais straipsniais.

Maskvos Dūmos deputatė pareiškė, jog planuojama sukurti specialų socialinį portalą, kuris būtų skirtas jaunimui. „Egzistuoja rimta problema, susijusi su jaunimo informavimu – jie nežino, kokios šalyje yra visuomeninės – patriotinės organizacijos bei savanorių judėjimai“, – teigė I. Sviatenko. „Taip pat nežino, kaip į tokias organizacijas įstoti. Todėl visų pirma šiame puslapyje pasirodys informacija, kur reikia kreiptis, kad ten patektų, kur užsiimama gerais darbais, o ne kurstoma ksenofobija ir ekstremizmas.“

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(2)
(0)
(0)

Komentarai (3)