JAV kariai gaus šalmus su kondicionieriais  (0)

Jungtinių Valstijų kariuomenės Edgewoodo apsaugos nuo cheminio ir biologinio ginklų centras pranešė kuriantis amerikiečių kariams skirtus naujos kartos šalmus su specialiais respiratoriais, kurie mūšio metu užtikrins komfortišką mikroklimatą.

Kadangi JAV kariams dažnai tenka vykdyti operacijas karšto klimato kraštuose, kur oro temperatūra dieną gali siekti 50 laipsnių pagal Celsijaus skalę, oro kondicionavimo sistema, įrengta naujos kartos šalmuose bei respiratoriuose, yra vienas būtiniausių dalykų, teigia JAV ekipuotės specialistai. Edgewoodo apsaugos nuo cheminio ir biologinio ginklų centre pagamintas naujos kartos pėstininkų šalmo prototipas apsaugo nuo cheminio ir biologinio ginklo poveikio, praneša „Fox News“. Tai užtikrina šalmo respiratoriaus sistema, išoriškai labai panaši į populiaraus kompiuterinio žaidimo HALO pagrindinio veikėjo naudotą apsauginį šalmą. Skelbiama, kad šiame naujos kartos šalme įrengtos mikroklimato reguliavimo sistemos, kurios jame palaiko optimalią temperatūrą ir drėgmę.

Šio šalmo respiratorius žarna sujungtas su ventiliacijos bloku, taip pat konstrukcijoje naudojamas atskiras akumuliatoriaus modulis, kuris teikia energiją šalmui pritvirtintas prie kario šono. Orą į respiratorių traukia specialus ventiliatorius. Prieš įkvėpiant oras kruopščiai nufiltruojamas ir tik tada patenka į respiratoriaus vidinę dalį ir žmogaus kvėpavimo takus, sakoma pranešime.

Standartiniai JAV kariuomenėje naudojami respiratoriai neturi galimybių kondicionuoti orą ir kontroliuoti mikroklimatą, be to, naujos kartos apsauginiai šalmai yra lengvesni ir patogesni dėvėti ilgą laiką. Dabar Edgewoodo apsaugos nuo cheminio ir biologinio ginklų centro specialistai ketina parengti dar labiau patobulintą šalmo modifikaciją, kuriame bus automatiškai valdomas ventiliatorius: jo darbo režimas remsis fiziologiniais kario duomenimis konkrečiu metu.

Aut. teisės: TV3
TV3

(37)
(3)
(34)

Komentarai (0)