Kas tas paslaptingas vyras, kurio ieško švedų saugumas?  (0)

Švedijos saugumo tarnyba ir karinė žvalgyba ieško juodai apsirengusio vyriškio, kuris buvo pastebėtas įtartinai lūkuriuojantis Stokholmo archipelage, rašo expressen.se.


Paslaptingas vyras buvo nufotografuotas, o jo nuotraukos pasirodė socialiniame tinkle, tačiau ilgai ten neužsibuvę buvo pašalintos.

Sekmadienį karinė žvalgyba ir saugumo tarnyba ieškojo šio paslaptingo vyro, buvo apieškota visa nurodyta teritorija, apklaustas fotografas, įkėlęs nuotraukas į socialinį tinklą.

„Expressen“ susitiko su civilių rūbais vilkinčiais pareigūnais, tačiau šie buvo nekalbūs. Oficialūs asmenys taip pat nekomentuoja šios situacijos. Kokios tautybės šis vyriškis – neaišku. Ar tai buvo šnipinėjimo atvejis – taip pat neatskleidžiama.

Paslaptis dėl Švedijos kariškių operacijos, kurią išprovokavo „užsienio povandeninė veikla“ prie Stokholmo krantų, sekmadienį didėjo pasirodžius nepatvirtintam pranešimui apie apgadinto rusų povandeninio laivo paiešką, rašo BNS.

Šeštadienį vakare Švedijos ginkluotosios pajėgos suintensyvino operaciją rajone už maždaug 50 km į rytus nuo Švedijos sostinės. Operacija, kurioje dalyvauja daugiau kaip 200 vyrų, laivai ir sraigtasparniai, buvo pradėta penktadienį, kai ginkluotosios pajėgos buvo informuotos apie „dirbtinį objektą“ vandenyje.

Pareigūnai neigė, kad „medžioja povandeninį laivą“, ir šią mobilizaciją – vieną didžiausių nuo Šaltojo karo laikų, neskaitant mokomųjų pratybų, – vadina „žvalgybos operacija“.

Rusija sekmadienį taip pat paneigė, kad su tuo yra susiję kokie nors jos povandeniniai laivai.

Tačiau gerbiamas švedų dienraštis „Svenska Dagbladet“ pranešė, kad visa paslaptis yra susijusi su apgadintu rusų povandeniniu laivu.

Pranešime sakoma, kad švedų karinė žvalgyba perėmė radijo signalus tarp rajono prie Stokholmo ir Rusijos Kaliningrado srities, kur dislokuota didelė Rusijos Baltijos karinio laivyno dalis.

„Jie buvo transliuojami specialiu dažniu, kurį Rusija naudoja nepaprastųjų situacijų atvejais“, – rašė laikraštis, remdamasis šaltiniais tarp Švedijos kariškių, dalyvaujančių paieškoje.

Švedijos ginkluotosios pajėgos saugo paslaptį, bet nurodė, kad dėmesio centre yra „povandeninė veikla“.

„Švedijos ginkluotosios pajėgos negali paneigti ar patvirtinti žiniasklaidos naujienų ar neseniai paskelbtų spėlionių apie dingusį užsienio povandeninį laivą“, – sakė atstovas Erikas Lagerstenas.

„Šiuo metu mes vykdome žvalgybos operaciją Stokholmo archipelage su optiniu žvalgymu ir karinio jūrų laivyno laivais, aprūpintais atitinkamais povandeniniais jutikliais, ... kad nustatytume, ar tame rajone yra arba buvo užsienio povandeninės veiklos“, – sakė jis.

Anoniminiai kariniai šaltiniai laikraščiui „Svenska Dagbladet“ sakė, kad nepaprastosios padėties signalas rusų kalba buvo perimtas ketvirtadienį vakare ir kad penktadienį, švedų armijai pradėjus tikrinti tą rajoną, buvo pasiųsta daugiau užkoduotų signalų.

Pastaraisiais mėnesiais Švedija matė suintensyvėjusius Rusijos oro pajėgų manevrus virš Baltijos jūros. Per vieną incidentą rugsėjo mėnesį du naikintuvai-bombonešiai SU-24, kaip teigiama, įskrido į Švedijos oro erdvę. Švedų užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas) tada tai pavadino „rimčiausiu rusų aviaciniu įsibrovimu“ per beveik dešimtmetį.

1981 metais sovietų povandeninis laivas, kurį švedai žymi U137, buvo įstrigęs toli neutralios Švedijos vandenyse prie svarbios karinio jūrų laivyno bazės ir tai sukėlė didelius įtarimus dėl tokių įsiveržimų masto ir motyvų.
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(18)
(5)
(13)

Komentarai (0)