Paini sankryža Vilniuje tapo internautų pašaipos objektu  (14)

Sankryžoje ties naujosios Geležinio Vilko estakados nuvažiavimu jau pirmosiomis dienomis kilo keletas techninių avarijų.


Prie šviesoforais reguliuojamų ir žiedinių sankryžų įpratusiems eismo dalyviams kilo keblumų prisimenant, kuris gi iš jų turi važiuoti pirmas.

Situacijos nepalengvina ir neaiškiai išdėstyti ženklai. Pagal juos estakada atvažiuojančiam vairuotojui pagrindinis kelias yra tiesiai, tačiau tą patį ženklą mato ir iš Geležinio Vilko g. ties estakados apačia išsukę vairuotojai, kuriems skirtas ženklas stovi šiek tiek toliau.

Be to, po abiem ženklais kabo po vienodą pagrindinio ir šalutinio kelio schemą, kur neaišku, kuriuo keliu vis tik atvažiuoja ženklą matantis vairuotojas.

Absurdišką situaciją pastebėjo ir interneto komentatoriai. Socialiniame tinkle „Facebook" jau išplito ironiška schema, pašiepianti neaiškiais ženklais pažymėtą naująją sankryžą.

Komentuodamas išplitusios tipinės situacijos šioje sankryžoje iliustraciją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis specialistas Sigitas Kūjalis pažymėjo, kad vairuotojai turi vadovautis 156 Kelių eismo taisyklių punktu.

„Jeigu sankryžoje keičiasi pagrindinio kelio kryptis, pagrindiniu keliu važiuojantys vairuotojai vieni kitų atžvilgiu turi laikytis važiavimo per lygiareikšmių kelių sankryžas taisyklių. Šių taisyklių vieni kitų atžvilgiu turi laikytis ir vairuotojai, važiuojantys šalutiniais keliais“, - primena pareigūnas.

Nuotraukoje 1 ir 2 automobiliai yra pagrindiniame kelyje. Kai jie pravažiuoja, tada šalutiniuose keliuose esantys 3 ir 4 automobiliai važiuoja tarp savęs laikydamiesi važiavimo per lygiareikšmių kelių sankryžas taisyklių.

Tai reiškia, kad vadovaudamasis dešinės rankos taisykle 3 automobilio vairuotojas turi duoti pirmenybę ketvirtajam ir kirsti sankryžą paskutinis.

Kaip pastebėjo vairavimo mokymų specialistas Artūras Pakėnas, tokia sankryža yra sudėtinga nedėmesingam vairuotojui.
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Saulius Rinkevičius
(58)
(5)
(53)

Komentarai (14)

Susijusios žymos: