Rytų Ukraina: pragaras Debalcevės katile (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

DJ_LFS 2015-02-05 00:25
Prakeikti ruskių teroristai, remiami fašistinės kremliaus chuntos
TAURAS 2015-02-05 04:25
Visi straipsniai kuriuose yra vartojamas zodis teroristas ir kalbama apie Ukraina dvelkia propoganda. Jau seniai visi lyg ir susitarem, jog zodis teroristas tikrai negali buti taikomas Ukrainos atveju. Kitaip visi Egipte, Alzyre, Sirijoje ar visur kitur kariaujantys ar kariave kovotojai turetu buti laikomi teroristais. Net Islamo valstybes kovotoju nelabai galima vadinti teroristais. Jei kazkas kovoja pries reguliariaja armija tai niekaip nera susija su terorizmu. Terorizmas yra nukreiptas pries civilius gyventojus norint ibauginti ir skleisti panika. Cia labiau vyksta pilietinis karas, primenantis Vietnamo situacija. Visiskai supriesinta tauta vardan kazkokiu turtingu dedziu interesu.. Jei istikro laikas Ukrainieciams pasiduoti nes jei sugriaus visa sali teks ilgai gyventi skurde ir atstatineti viska ka prisidare. As tu zmoniu vietoje geriau jau junkciausi prie Rusijos. Vistiek bus geriau nei tai kas laukia "laisvos" Ukrainos. Tiesa Ukrainoje nekariauja reguliarioji armija. Ten yra vygdomos "antiteroristines operacijos". skiedalai, kitaip nepavadinsi. Tiek vieniems dedems tiek kitiems dedems svarbu tikrai ne ukrainieciu gerove.
Velnias 2015-02-05 12:54
1. Nepastebėjau, kad kas su tamsta tarėsi ir juolab susitarė... čia tikrai nėra esmė, kaip pavadinti agresorių. 2. Ukrainoje nieko panašaus į pilietinį karą, nors būtent tai tamsta nori čia prastumti. Dar pirmą - antrą etapą galima buvo pritemti iki pilietinio, bet tolimesnis ardymasis niekaip netelpa į šiuos rėmus - gyventojai išbėgiojo iš naujų karo židinių, tai koks čia pilietinis? kokių piliečių? 3. "Jei istikro laikas Ukrainieciams pasiduoti nes jei sugriaus visa sali teks ilgai gyventi skurde ir atstatineti viska ka prisidare. As tu zmoniu vietoje geriau jau junkciausi prie Rusijos." - čia ir išlenda skysto žmogaus raudonas siluetas. 4. Nesuprantu giedančių raudoną giesmę - jei ten taip gerai, tai gero kelio... nes dauguma Lietuvos gyventojų visais laikais nenorėjo ir nenori gyventi su okupantu vienoje valstybėje, todėl man sunku suvokti kodėl ukrainiečiai turėtų norėti priklausyti nuo rusijos (iš mažos raidės, kad parodyčiau panieką dabartinei šios valstybės užsienio politikai).
vytautas50 2015-02-05 13:47
Šiaip vakar teko žiūrėti gyvai per rusų NTV kas darosi būtent rytų Ukrainoje. Vadinami separatistai valė nuo ukrainiečių armijos vieną iš miestų o rusų žurnalistas tiesiogiai filmavo. Bent tame mieste jokių gyventojų. Kur jie pasidėjo neaišku. Pabėgo į Rusiją ar Ukrainą neaišku. Kaip sakė pasitaiko pavieniai seni žmonės kurie neturi fizinių galimybių kažkur judėti. O šiaip žaidimas su snaiperiais. Rodė ligoninėje atsidūrusį ukrainiečių kariškį kurį į nugarą sušaudė savi. Tiesiog priekyje esančius šaudo savi iš nugaros jei nejudi reikiama linkme. Ginkluotės prasme separatistai tikrai labai neblogai ginkluoti. Nesimato jokių problemų šiuo klausimu. Kaip separatistai teigia jie laiko apsupę apie 10000 ukrainiečių karių. Pagrindinis jų tikslas atstumti ukrainiečius saugiu atstumu nuo miestų, kad negalėtų apšaudyti. Bendrai stebint separatistų kovinius veiksmus akivaizdu kad tai profesionalai o ne šauktiniai kaip Ukrainos armijoje. Bendrai rytų ukrainiečiai yra rusai o ne ukrainiečiai. Net sovietmečiu vakarų Ukraina buvo "bandervcai" ir kitaip jų niekas nevadino. Taip kad realiai visuomet egzistavo dvi Ukrainos. Tik anuomet tai nebuvo aktualu. Normaliausias žmogiškas variantas taikiai susiderinti kas kam nori priklausyti. Paspausti rankas ir išsiskirti. Kokio velnio vieniems kitus žudyti. Dėl ko? Žiūrint dabar iš perspektyvos galima paklausti ar ukrainiečiai geriau gyveno prie Janukovičiaus ar dabar gyvena prie Porošenkos? Padėtis suprantama tik blogės. Praktiškai niekas nenori Ukrainos finansuoti. Nebent tik įsigyti ginklams. Kai nusistovės kažkokia pusiausvyra tuomet ir bus matyt su kuo kalbėt.
SaMaras 2015-02-05 16:00
Dėl terorizmo tai aš pritarčiau kad ten ne teroristai o kovotojai, dėl kitko tai grynas raudonas briedas.. kas kam į nugaras šaudė nemačiau, gali būti ir taip ir visiškai kitaip.. ką reikės tą parodys (galioja ne tik prorusams). Sovietmečiu visi "kažkas" buvo.. labusus kažkodėl ir dažnai fricais vadino (kalbu apie kariuomenę)
Skeptikas 2015-02-05 16:03
Galima paklausti kada Varšuva geriau gyveno. Kai vokiečiai okupavo ? Ar kai buvo "išvaduota" iš nacionalsocialistų (nacių) gniaužtų ? Atsakymas: tada kai Varšuva buvo laisva.
vytautas50 2015-02-05 16:46
Na aš ir sakau kad ten tie separatistai tikrai ne angliakasiai. Ten net ne rusų eiliniai šautiniai o kur kas geriau paruošti kariai. Tokiam plote tiesiog fiziškai su tokiu pasiruošimu nerasi. Kas liečia pačius rusus karo metu tai normaliai iš paskos ėjo NKVD ir jei bandai suktis atgal esi nušaunamas. Tiksliau kai taip pradėjo daryti sustabdė bėgimą. Tankus normaliai užrakindavo kad negalėtum pabėgti. Čia kariavusių gyvi prisiminimai. Kas liečia apšaudymus tai Donecką normaliai ukrainiečiai apšaudo "smerč". 8 futbolo aikščių plote nelieka nieko. Karas yra karas ir visiems nusispjaut ant civilių. Na kai Rusija nusileis Ukrainos atžvilgiu tai praktiškai neteks Juodosios jūros. Ten visur atsiras NATO bazės kaip ir pas mus. Nemanau kad tai juos labai žavi. Tiesiog tempia gumą kaip galėdami. Išsekinimo karas. Rusijai palyginus pigu, o Ukrainai sudėtinga. Visumoje kas liečia laisvę jos nėra, nebuvo ir nebus. Kažkas kažkam priklauso ir tarnauja. Didesnis srėbalo indas išrinktiesiems tai nėra laisvė. Žmonės dar vienas kito atžvilgiu barbarai gyvenantys silpnesnio sąskaita. Čia viskas kaip gamtoje. Silpnesni arba maistas stipresniam arba tarnai. Kaip buvom laukiniai taip ir likom. Tik techninės galimybės užtikrina didesnį tarnų, vergų valdymą.
Rukis 2015-02-05 17:12
Tik kad "vergaut vakarams" yra kažkodėl 10000000 kartų geriau, nei Rasijai. Užtenka pažiūrėt į gyvenimo kokybės indeksą, GDP, vidutinį atlyginimą, sveikatos apsaugos lygį, visuomenės išsivystymą, technologijų lygį ir taip toliau.
Arns 2015-02-05 17:58
Dar vienas puikus pavyzdys kaip trūksta raukšlelių smegenyse. Koks pilietinio karo apibrėžimas? http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_war# ... e-fearon-1 Ir net jei apsimesime kad nenusišnekėjai, gal galėtum pateikti pilietinio karo pavyzdžių, kur didelė dalis vietinių neišsibėgioja?
vytautas50 2015-02-06 08:07
Vakar girdžiu per kažkurį mūsų oficialų tv kanalą kad iš rytų Ukrainos į Rusiją pabėgo 0.6 milijonų pabėgėlių. Maža to tie pabėgėliai apsigyveno pas kitus eilinius rusus ir nėra jokių pabėgėlių stovyklų kaip pas arabus. Keista kodėl tipo ukrainiečiai bėga ne į Ukrainą o Rusiją. Tiesiog rytų Ukrainoje visą laiką gyveno rusai o ne ukrainiečiai. Kažkoks ukrainietis partijos sekretorius taip nupaišė žemėlapį nes jam gražiau atrodė. Dabar ukrainiečiai sumastė rusus jėga padaryt ukrainiečiais. Klasikinis kitataučių naikinimo būdas. Rezultate turim ką turim. Bandymas tam pasipriešinti iš rusų pusės. O propaganda gynybą vadina agresija.
dododo 2015-02-06 08:33
Esmė ne apie pabėgusius ar ne pabėgusius, tačiau, kas kovoja vienoje ar kitoje pusėje. Pilietinis karas turi vykti tarp savų piliečių, o ne piliečių ir turistų iš rusijos.
vytautas50 2015-02-06 09:07
Naivumas tikėti kad savo kontroliuojamoje teritorijoje pats šaudysi pilną civilių autobusą. Paprasčiausias logiškas kitos pusės teroristinis aktas tam kad įrodyti jog kontroliuojanti teritoriją pusė nesugeba apsaugoti savų civilių. Klasikinis civilių bauginimas ir tiek. Na o po to politikai su rezultatais jau žaidžia norima linkme. Jei civilių autobusas būtų susprogdintas kokiam Kijeve nekiltų abejonių kas tai padarė. Bet kadangi autobusas susprogdintas kitoje pusėje tai taip pat nekyla abejonių kas tai padarė. Kad Doneckas apšaudomas artilerijos ir "smerč" raketomis taip pat nekyla abejonių kad tai daro ukrainiečiai. Kaip lygiai taip pat nekyla abejonių kad Maripolį apšaudė separatistai. Vienu atveju vieni neigia to nedarę, kitu atveju kiti. O yra kaip yra.
hamann 2015-02-06 09:22
galėtų, kad ir visi ruskiai pabėgt iš Ukrainos į rusiją. visiems nuo to būtų tik geriau. kaip, kad ir Lietuvoje, nesupykčiau, kad tokie asmenys kaip tu mintų ten kur jų vieta - į rusiją.
Vytax 2015-02-06 09:36
O man tai kyla tik vienas klausimas: O ką veikia civiliai šalia fronto linijos? Karas juk ten vyksta, jie turėtų nešdintis iš ten kuo toliau. Bet panašu, kad Rusija tiesiog Dombase taiko visas „gerąsias“ Hezbollah praktikas.
Arns 2015-02-06 09:52
per daug kompiuterinių žaidimų? Žmonės GYVENA, vieni neturi kur trauktis, kiti per seni, tretiems tik tas turtas ir telikęs, tad tikisi jog jo kieme neįvyks mūšis. Kad ir dabar elementariai ukrainiečių kontroliuojama(ta) Debalcevė, kaip pagal tave, kodėl ten yra žmonių? Juk išeitu, jog ukrainiečiai irgi taiko tą pačią taktiką, slėptis tarp civilių, kad svarbus taškas nebūtu paimtas... O šiaip tu neskiri kuo pasižymi Hesbolahh, jie specialiai įsirengia ginklų saugyklas po ligoninėmis, mokyklomis ar mečetėmis. Izraeliui paskelbus kur bus smogta, jėga neišleidžiami žmonės iš kvartalų, kad tik būtu aukų... Tuo tarpu Ukrainoje yra besikeičiantis frontas, tad kartais visos pusės atsiduria panašiose padėtyse kai reikia šturmuoti miestą, niekas specialiai nesiekia aukų, kad tik būtu dėl ko paverkti per tarptautinę žiniasklaidą.
vytautas50 2015-02-06 10:00
Su tokiomis mintimis ir atsiranda ISIL fenomenas. Reikia žudyti kitaip galvojančius. Malonu kad tai atsiranda jau ir Lietuvoje. Duok tau ginklą ateisi iššaudyti manęs ir mano šeimos. Kaip kažkam sakiau nesipriešinsiu, nes tu taip pat mirsi tik gal kiek vėliau. O šiaip man visi žmonės yra žmonės. Nejaučiu jokio pykčio niekam. Iš viso nežinau kas tai yra pyktis ir neapykanta. Absoliučiai svetimi jausmai būdingi ne žmogui o kažkokiam primityviam padarui. Šiaip vakar separatistai oficialiai pareiškė kad iš Debalcevė išleis visus civilius ir jie galės judėti kur nori ar į Ukrainą ar į Rusiją. Viskas normaliai. Civilius išleidžia, o vyrai po to kalasi. Viskas kaip priklauso. Tik smulkmena ar tai leis padaryti civiliams ukrainiečiai? Dar tokia smulkmena. Ukrainos rada priėmė įstatymą kad vadas gali vietoje sušaudyti kareivį nevykdantį įsakimo ir oficialiai leido kurti dalinius kovojančius prieš dezertyrus t.y. šaudančius į nugarą. Ji kuriama savanorių pagrindu. Įdomi struktūra. Klasikinis NKVD. Matyt didelės problemos su kovine dvasia. Iš tikro žudyti ne taip paprasta. Žmogų reikia priversti žudyti kitą žmogų atitinkamais metodais.
Skeptikas 2015-02-06 11:06
Arns 2015-02-06 11:27
Hmm, kaip tu įsivaizduoji kovas miestuose? Pagrindinis skirtumas nuo Hamas - tai, kad Hamas šaudo specialiai ten kur būtu civilių aukų, be konkretaus tikslo. Tame pačiame Mariupolyje ėjo kalbos jog už kelių šimtų metrų buvo susitelkę ukrainiečių kariai, į tai štabą ar gynybos postą. Palestiniečiai tiesiog bando kuo daugiau civilių aukų, čia ir yra didžiausias skirtumas, tarp karo aukų ir teroristinių veiksmų. Aišku aukoms jokio skirtumo, bet karine traktuote, yra. Tarptautinė bendruomenė vertina, jei šaudoma į vietas kur žinoma jog jau nebėra šaudžiusiųjų, tai karo nusikaltimas, jei ten dar yra, tada tiesiog kovos veiksmai. Būtent todėl tankiai apgyvendintose teritorijose ne į kiekvieną šūvį leidžiama atsakyti atsišaudant. Kitaip sakant, nemažai civilių žūčių ir tarkim Donecke yra lygiai tokios pačios kaip Mariupolyje, diskutuotini nebent kaip traktuoti, nes neretai jos yra nuklydusių sviedinių darbai.
hamann 2015-02-06 11:46
tau tikrai su galva negerai. prie ko čia žudymas. tiesiog kaip prancuzai supakavo čigonus ir deportavo į Romuniją, taip šiuo atvėju, šalies vieningumui grėsmę keliančius rusus deportuočiau ten kur jų vieta. į jų mylimą rusiją. Nebebūtų ko rusams lysti į svetimas teritorijas. Tave - nežinau. keblus klausimas ar į rusiją reiktų ar į psichiatrijos kliniką, su tokiais pasisakymais.
vytautas50 2015-02-06 11:57
Taip vietinis Vilniaus taboras tikrai vertingesnis už rusus. Jiems net butus dykai reikia duoti. Svarbu kad jie palaiko vieningumo idėją, bet visiškai nesvarbu kad jie tiesiogiai naikina mūsų žmones. Kuo daugiau lietuvių bus išnaikinta vietoje tuo tau geriau. Svarbu tai būtų daroma su vienybės idėja.