Įspausta į kampą Rusija keičia strategiją: leis Kinijai kontroliuoti dujų ir naftos telkinius  (5)

Rusija ketina atsisakyti ilgai galiojusios nuostatos neparduoti užsienio investuotojams kontrolinių paketų strateginėse naftos ir dujų išgavimo bendrovėse. Pranešama, kad nebebus „politinių kliūčių“ Kinijos akcininkams įsigyti daugiau kaip 50 proc. akcijų tokiose bendrovėse, praneša businessinsider.com.

Praeityje Maskva suformuodavo bendras kompanijas su Vakarų bendrovėmis, kad įgytų žinių ir technologijų, kaip išgauti naftą telkiniuose, kurie nepasiekiami tradicinėmis priemonėmis.

Tačiau iki šiol Rusija stengėsi griežtai kontroliuoti visus savo energetinių išteklių telkinius, kurie sudaro jos ekonomikos pagrindą.

Po to, kai Europos Sąjunga ir JAV dėl Rusijos vykdomos agresijos Ukrainoje pritaikė jai sankcijas, bendradarbiavimas energetikos srityje su Vakarais buvo įšaldytas. Reaguodamas į tai, Rusijos vicepremjeras Arkadijus Dvorkovičius pareiškė, kad Kremlius yra pasiryžęs didesnėms Kinijos investicijoms energetikos srityje.

Jis teigė, kad bus rimtai apsvarstytos Kinijos iniciatyvos investuoti energetikos srityje. Jis teigė, kad vienintelė išimtis bus daroma Arkties šelfui. „Mes vystome strateginę partnerystę su Kinija, ir dabar sprendimai priimami žymiai greičiau nei anksčiau“, – teigė jis. A. Dvorkovičius pažymėjo, kad santykiai energetikos srityje žymiai pagerėjo po praėjusiais metais pasiekto susitarimo su Kinija, kuomet Maskva pasirašė su Pekinu 400 mlrd. dolerių vertės sutartį, pagal kurią tieks Kinijai 38 milijardus kubinių metrų dujų kasmet.

Iki šiol dvi pagrindinės Kinijos energetikos bendrovės buvo priverstos apriboti savo investicijas Rusijoje. „Vladimiras Putinas yra sudėtingoje situacijoje, – sakė anonimiškumą norėjęs išsaugoti aukštas pareigas Kinijos energetikos sektoriuje užimantis pareigūnas. – Mes visi tai žinome. Vienas iš būdų jam išsigauti iš šios situacijos yra pagerinti savo ryšius su Kinija“.

Jis teigė, kad Kinija jau anksčiau ne kartą bandė vystyti naftos ir dujų gavybą Rusijoje, tačiau V. Putinas tokias pastangas apsunkindavo.

Aut. teisės: 15min.lt

(23)
(12)
(11)

Komentarai (5)