Ar sausį naftos barelis kainuos 65 dolerius? Visai įmanoma  (1)

Naftos kainos iki Naujųjų metų gali nukristi iki 70 dolerių už barelį, o sausį – ir iki 65 dolerių. Tai įmanoma, jeigu Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) per lapkritį vyksiantį posėdį nenuspręs sumažinti gavybos kvotų.


Tokias prognozes pateikė JAV finansų konglomeratas „JPMorgan Chase“.

Nerimaujama, kad šalys, įeinančios į OPEC, per lapkričio posėdį gali nesutarti dėl gavybos mažinimo.

„JPMorgan“ nuomone, jeigu OPEC nepriims sprendimo dėl naftos gavybos kvotų mažinimo, kainos gali nukristi iki 70 dolerių už barelį. 2015 m. sausį neatmetama galimybė, kad nafta pigs dar labiau – iki 65 dolerių.

„Vis dėlto toks žymus naftos kainų kritimas galiausiai paskatins OPEC mažinti gavybą, bet ne šiais metais“, – teigiama „JPMorgan“ pranešime.

Prognozuojama, kad šių metų ketvirtąjį ketvirtį naftos kainos vidutiniškai sieks 80 dolerių už barelį, 2015 metais – 82 dolerius už barelį, 2016 metais – 88 dolerius už barelį. Iki tol „JPMorgan“ prognozavo, kad artimiausius dvejus metus naftos barelis kainuos 110-120 dolerių. Ilgalaikė naftos kainų perspektyva nepasikeitė – 90 dolerių už barelį.

Ketvirtadienį JAV energetikos departamentas smarkiai sumažino naftos kainų 2015 metais prognozę. Spalį departamentas prognozavo, kad kitais metais „Brent“ naftos barelis kainuos 101,7 dolerio, dabar šis rodiklis sumažintas iki 83,4 dolerio. JAV šviesios naftos barelio kainos prognozė sumažinta nuo 94,6 iki 77,8 dolerio už barelį.

Pasaulinės naftos kainos nepaliaujamai mažėja nuo metų vidurio, ypač smarkiai – pastarąjį mėnesį. Ketvirtadienį nei „Brent“, nei WTI naftos rūšies barelio kaina nesiekė 80 dolerių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(16)
(0)
(16)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: