Putinomikos pakasynos? Kuveitas pareiškė, kad naftos kainos kris iki 76 dolerių už barelį  (33)

Naftos kaina jau krito žemiau 90 dolerių už barelį ribos, tačiau gali būti, kad tai tik pradžia. Kuveitas prognozuoja naftos kainos kritimą iki 76 dolerių ir teigia, kad OPEC šalys neturi galimybės mažinti gavybos, praneša tvrain.ru.


Kuveitas nemato galimybės, kad naftos kainų kritimas artimiausiu metu stabilizuosis. Šalies specialistų prognozėmis kainos kris dar mažiausiai 14 proc. Situaciją galėtų pakeisti OPEC šalių susitarimas riboti naftos pasiūlą, tačiau jis, greičiausiai, pasiektas nebus.

Kris iki 76 dolerių


„76-77 doleriai už barelį gali būti ta riba, kurią pasiekusi naftos kaina stabilizuosis“, – pareiškė Kuveito naftos pramonės ministras Ali Al Omairas.

Pasak jo, lapkričio 27 d. numatyto OPEC šalių susitikimo metu vargu ar pavyks susitarti riboti naftos gavybą, nes šalių interesai skiriasi. Šiuo metu rinkoje jaučiamas Rusijos naftos perteklius. Be to, šalys bus priverstos konkuruoti su sparčiai augančiais skalūnų naftos kiekiais iš JAV.

Pasak ministro, dėl šių priežasčių OPEC susitarimai būtų neveiksmingi ir galėtų pakenkti šalių ekonomikoms, o net ir ėmus riboti naftos pasiūlą, kainos kritimas nesustotų.

Lapkričio 27 d. Vienoje vyks OPEC šalių ministrų susitikimas. Buvo planuota, kad jame bus aptartas veiksmų planas, kaip grąžinti naftos kainas į 100 dolerių už barelį lygį, tačiau susitikimui artėjant tokių susitarimų galimybė atrodo labai abejotinai.

Rusai širsta


Sekmadienį Rusijos naftos milžinė „Rosneft“ apkaltino Saudo Arabiją politinėmis manipuliacijomis naftos kaina. Bendrovės viceprezidentas ir spaudos tarnybos vadovas Michailas Leontjevas pareiškė, kad Saudo Arabija ėmė taikyti dideles nuolaidas naftai. Pasak jo, tai politiškai motyvuotas sprendimas, kuris Saudo Arabijai gali blogai baigtis.

Taip pat buvo nurodyta, kad naftos kainas muša Irako vykstančio karinio konflikto metu vagiama nafta, kuri per Turkiją ir Izraelį pakliūna į tarptautinę rinką trigubai mažesne kaina. M.Leontjevas vylėsi, kad kainos kritimas yra laikinas reiškinys.

Rusijos susierzinimą galima lengvai suprasti. Naftos eksportas yra pagrindinis veiksnys, nuo kurio priklauso biudžeto pajamos. Naftos kainai žemiau 90 dolerių ribos nusileidus ilgesniam laikui Rusijos ekonomikos gali laukti krachas.
Aut. teisės: 15min.lt
(42)
(1)
(41)

Komentarai (33)