Buvęs NASA vadovas: „Mes – Rusijos įkaitai“  (3)

JAV astronautai į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) gali pakilti tik Rusijos raketomis, o buvęs JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) vadovas Mike'as Griffinas teigia, kad amerikiečiai tapo įkaitais.

„Dabar, kalbant apie mūsų galimybes pakilti į kosmosą savo jėgomis, – mes esame įkaitų situacijoje. Jei norėtų, Rusija gali nuspręsti nebetiekti savo raketų variklių JAV ir daugiau nebeskraidinti Amerikos astronautų į Tarptautinę kosminę stotį. Jie gali priimti tokį sprendimą vienašališkai“, – pareiškė M.Griffinas interviu „ABC News“, kuris buvo paskelbtas pirmadienį.

Šiuo metu NASA naudojasi rusiškų erdvėlaivių „Sojuz“ paslaugomis ir situacija neturėtų keistis dar bent kelerius metus. Tačiau amerikiečiai žiūri į priekį: NASA artimiausiu metu turėtų pasirašyti kontraktą su mažiausiai viena privačia JAV kosminių skrydžių kompanija dėl astronautų skraidinimo į ir iš TKS. Neoficialiai nurodoma, kad kompanija šių paslaugų teikimui turėtų pasiruošti per trejus metus.

Kovo mėnesį dabartinis NASA administratorius Charlesas Boldenas pareiškė, kad rusai negali savavališkai nutraukti astronautų skraidinimo į TKS. Ne tik dėl sutarčių – anot C.Boldeno, Rusijos kosmonautai negalėtų vieni valdyti stoties.

„Mes suteikiame navigaciją, ryšių sistemas, elektros energiją. Aš nemėgstu spėlioti, – kalbėjo C.Boldenas. – Partneriai, ko gero, turėtų visiškai uždaryti TKS. Jei manote, kad rusai tęs darbus Tarptautinėje kosminėje stotyje, tai yra neįmanoma.“

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(11)
(2)
(9)

Komentarai (3)