Tesla Motors apie automobilinius autopilotus: pagaliau turime viską, ko reikia!  (25)

Kompanijos nVidia pasirodyme, kuris vyko renginyje GTC 2015, buvo papasakota ir apie bendradarbiavimą su Tesla Motors.


nVidia prezidentas pažadėjo ne tik artimiausiu metu atskleisti paslaptį, tačiau kartu ir pasigyrė, jog turi visus tris pagrindinius Tesla elektromobilių modelius.

Ant scenos kalbėjęs Tesla Motors įkūrėjas Elonas Muskas pareiškė, kad automobilių su autopiloto sistemas kūrimas – tai beveik išspręstas klausimas. Tesla turi viską, ko reikia, jų sukūrimui, ir artimiausioje ateityje jie pasirodys. Dar daugiau, jau greitai tokie automobiliai taps įprastu reiškiniu.

Darbas su nVidia, kuriančia procesorius Tegra, šioje sritys atliks nemažą vaidmenį. Šuio metu aparatinės įrangos galimybių vis dar neužtenka visiškai autonominių automobilių sukūrimui, tačiau jau kitais metais techninis progresas pasieks reikiamą lygį. Bevieliu būdu atnaujinama Tesla programinė įranga taip pat leis elektromobilius padaryti savarankiškesnius.

Elono Musko teigimu, automobilių su autopilotu pasirodymą keliuose labiausiai riboja reguliavimo institucijos: gamintojams teks porą metų įrodinėti, kad panašios transporto priemonės yra saugesnės už valdomas žmonių.

Dar tolimesnėje ateityje automobiliai su rankiniu valdymu bus uždrausti, o transporto priemonių karkasai galės būti ne tokie tvirti, kadangi smarkiai sumažės tikimybė patekti į avariją. Sumažės išlaidos konstrukcinėms medžiagoms, sumažės automobilių masė.

Matematiniu požiūriu autopiloto kūrimo užduotis nėra vienareikšmiška, atsižvelgiant į judėjimo greitį. 9-16 km/h diapazone užtenka ultragarso sensorių pateikiamų duomenų, 16-80 km/h diapazone modelis yra sudėtingiausias, o štai tolygiai judant daugiau nei 80 km/h greičiu, viskas vėl supaprastėja, kadangi kai kurių įvykių tikimybė sumažėja.

Elonas Muskas įsitikinęs, jog Tesla Motors taps elektromobilių su autopiloto sistema lydere. Apie „dirbtinio intelekto“ pavojų neužsiminta, tačiau pabrėžta, jog reikės ypač daug dėmesio skirti valdymo sistemų apsaugojimui nuo išorės įsibrovėlių. Būtent dėl to Tesla savo elektromobiliuose neatsisakys valdymo organų.

Jei per metus bus parduodama po 100 mln. automobilių, tai dabar egzistuojantį 2 mlrd. transporto priemonių parką būtų galima pakeisti autonominiais automobiliais per 20 metų, mano Elonas Muskas. Kažkada ir liftų valdymu užsiėmė žmonės, bet šiandien pasitikima automatika. Tas pats nutiks ir su automobiliais, teigia Tesla Motors vadovas.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(38)
(3)
(35)

Komentarai (25)