Milijonų vertės Dubajaus policijos automobiliai – saugumui ar turistų akims? (Video)  (2)

„Bugatti Veyron“, „Brabus G63 AMG“, „Mercedes-Benz SLS AMG“, „Audi R8“ ir dar galybė kitų superautomobilių. Tai ne kokio nors milijardieriaus automobilių garažas, o Dubajaus policijos pajėgų automobiliai. Tiesa, visą sąrašą sudaro daugiau nei 20 įvairių, milijonus kainuojančių automobilių.


Jau kuris laikas automobilių fanatikai visame pasaulyje su pasimėgavimu žiūri, komentuoja ir vertina Dubajaus policijos automobilius. Dažnam kyla klausimas – kam skirti šie automobiliai? Ar Dubajuje pilna turtingų įstatymų pažeidėjų, lakstančių analogiškais, milijonus kainuojančiais automobiliais? O gal tai tiesiog pinigų laidymas į kairę ir dešinę – tiek daug pinigų, kad nėra jų kur dėti?

Nors ir atrodo, kad šie automobiliai skirti gaudyti nusikaltėlius, bėgančius nuo pareigūnų greitais automobiliais, tačiau jų tikslas yra visiškai kitoks. Dubajaus policijoje dirbančio leitenanto Khalifa Abdulla Mogammado paklausus, ar jis jaučiasi kaip roko žvaigždė, sėdėdamas viename iš tokių automobilių, šis nusijuokęs atsakė: „Aš jaučiuosiu taip, kaip dirbdamas savo darbą, tik kitaip, kitu būdu, kitomis aplinkybėmis“.

„Tai, ko gero, greičiausias policijos automobilis pasaulyje, – rodydamas į 1000 arklio galių monstrą „Bugatti Veyron“ sako pareigūnas. Mes turime ir G63 AMG su 700 arklio galių, turime ir „McLaren MP4-12C“, kuris yra labai stabilus, ir begalę kitų, vertų milijonų. Šiuos automobilius naudojame paprastam tikslui: pašalinti barjerą tarp policijos ir visuomenės“, – neslėpė pareigūnas.

Pareigūnai šiais automobiliais važinėja po daugiausiai turistų sulaukiančias vietas: prekybos centrus, prabangius viešbučius, paplūdimius.

„Kaip matote, mus pamatę žmonės iškart nori bendrauti, fotografuotis kartu ir fotografuoti mūsų automobilius. Žmonėms tai patinka“, – sako vienas Dubajaus policijos pareigūnų.

Vieno tokio pravažiavimo pro turistų traukos centrus superautomobiliu užtenka, kad socialiniuose tinkluose „Twitter“ ar „Instagram“ pasklistų keli tūkstančiai nuotraukų, pagal kurių paskelbimo vietą ir laiką nesunku nustatyti, kokiu maršrutu pareigūnai rieda gatvėmis ir kur kitą dieną išvysite „Veyron“ arba bet kurį kitą policijos spalvomis paženklintą superautomobilį.

Šių metų kovą Dubajaus pareigūnai nusprendė tapti šiek tiek „žali“. Naujausias pirkinys – nesenai rinkoje pasirodęs hibridinis „BMW i8“. Ar pareigūnai vaikosi madų ir perka viską, kas yra nauja, o gal jie susirūpino ekologija? Galbūt kitu pareigūnu pirkiniu taps, pavyzdžiui, elektromobilis „Tesla Model S P85D“?

„Dažnai žmonės, pamatę patrulių automobilį, išsigąsta, tačiau ne čia. Žmonės tampa itin draugiški, kai prie jų privažiuoji superautomobiliu, jie iškart nori bendrauti su mumis. Internete mes turime milijonus sekėjų“, – tęsia pareigūnas.

Dubajaus policija turi programėlę, skirtą išmaniesiems telefonams. Per ją žmonės gali sumokėti įvairias baudas, išsikviesti policiją ir pan. Tai dar vienas būdas, kaip Dubajaus policija didina savo patrauklumą ir reputaciją.

Aut. teisės: 15min.lt
(49)
(6)
(43)

Komentarai (2)