„Android M“ telefono budėjimo trukmę prailgins daugiau nei du kartus!  (21)

Neseniai „Google“ pristatė „Android M“ – naują operacinės sistemos versiją, kuri turės daug naujovių. Viena iš jų yra energijos taupymo režimas „Doze“.

Po tam tikro neveiklumo laiko išmanusis telefonas arba planšetė automatiškai persijungia į „gilaus miego“ būklę, kuri suvartoja žymiai mažiau energijos nei įprastas budėjimo režimas. Vokietijos svetainės „Computer Base“ ekspertai nusprendė patikrinti, kaip veiksmingai „Doze“ dirba „Nexus 5“ išmaniajame telefone. Jie paėmė du „Nexus 5“ be SIM kortelių (viename suinstaliuota „Android 5.1.1“, kitame „Android M Developer Preview“), išjungė Bluetooth, NFC, Android Beam ir LED indikatorių, įjungė Wi-Fi ir GPS. Taip pat atkūrė visų kitų nustatymų gamyklines reikšmes, prisijungė prie trijų elektroninio pašto sąskaitų, suinstaliavo Facebook, Facebook Messenger, Talon for Twitter (Plus) ir ten prisijungė, įdiegė programas 9GAG First, AirDroid, Android Wear, BeyondBod, CalDAV-Sync, Chrome Beta, Chrome Remote Desktop, Chromecast, ES Datei Explorer, Feedly, Google rašysenos įvestį, Hangouts Dialer, IMDb, Inbox, LVC, Yahoo Weather ir Wikipedia, prisijungė prie Wi-Fi per „Vodafone EASYBOX 904 XDSL“ maršrutizatorių ir pilnai įkrautus telefonus paliko 48 valandoms.

Per dvi paras „Nexus 5“ su Lollipop išsikrovė 24%, o įrenginys su „Android M“ – tik 9%. Taigi, vieno įkrovimo pakaks 200 valandų aparatui su dabartine Android versija ir 533 valandoms naudojant naująją OS. Skirtumas – 2,7 karto!

Žinoma, „Doze“ negali taip pat ženkliai padidinti išmaniojo telefono aktyvaus darbo trukmę, bet toks požiūris į budėjimo režimą bus ypač naudingas tiems, kurie naudoja įtaisą tik tada, kai to iš tiesų reikia.

Reikia pažymėti, kad ši naujovė nėra vienintelė „Android M“ energijos suvartojimo mažinimo priemonė. OS taip pat turi naują funkciją „App Standby“, kuri programoms uždraudžia prisijungti prie tinklo ir neleidžia veikti fone, jei jos ilgą laiką nebuvo naudojamos. Tai turės juntamą poveikį tiems, kurie savo išmaniajame telefone įdiegia daug programų, bet nuolat naudoja tik nedidelį jų kiekį.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(16)
(0)
(16)

Komentarai (21)