Revoliucija virtuvėje: mikrobanges pakeis radijo bangų krosnelės  (6)

„Freescale Semiconductor“ sukūrė technologiją, kuri gali iš esmės pakeisti maisto ruošimo procesą. Radijo dažnių skleidėjai užtikrina tolygų produkto šildymą, atšildo greitai ir gali įvertinti patiekalo paruošimo laipsnį.

Pirmoji mikrobangų krosnelė buvo pristatyta 1967 metais ir nuo to laiko daug kas pasikeitė. Dabar šis prietaisas yra daugumos išsivysčiusių šalių gyventojų namuose. Komerciniais tikslais mikrobangos taip pat yra naudojamos, bet daug rečiau. Svarbiausias mikrobangų krosnelės elementas magnetronas yra kilęs iš įrenginio, kuris buvo naudojamas radaruose nuo 1940 metų. Laikui bėgant, magnetronai tapo kompaktiškesni, bet maisto gaminimo mikrobangų krosnelėms technologija nepasikeitė. Šiandien pagrindinis šio metodo tikslas yra produktų paruošimas ir pašildymas. Mikrobangų krosnelės padeda sutaupyti laiko, tačiau turi nemažai trūkumų. Visų pirma, pašildyti patiekalai turi karštas ir šaltas sritis, o besisukanti lėkštė tik iš dalies išsprendžia šią problemą. Be to, mikrobangų krosnelės, kaip ir Wi-Fi įrenginiai, veikia 2,4 GHz dažniu, todėl generuoja trukdžius, keliančius duomenų perdavimo ir net įvairių prietaisų veikimo problemų. „Freescale“ technologijų forume, kuris vyko Ostine (Teksaso valstija, JAV), bendrovė pristatė revoliucinį sprendimą, kuris gali pakeisti mikrobangų krosneles. Skirtingai nuo mikrobangių, kuriose naudojami magnetronai, naujuosiuose prietaisuose pritaikyti radijo dažnių skleidėjai. Panaši įranga yra įdiegta GSM mobiliojo ryšio bokštuose.

Radijo dažnių orkaitė, pasak kūrėjų, gali atitirpdyti maistą be intervencijos į jo sudėtį ir daug greičiau nei mikrobangų krosnelė. Be to, technologija yra lengviau valdoma, nes tolygiai paskirsto į patiekalo paruošimą nukreiptą energiją.

Galiausiai, išradimas gali įvertinti produkto paruošimo lygį ir nesukuria Wi-Fi ryšio trikdžių. Radijo dažnių skleidėjo eksploatavimo trukmė yra 20 metų ir daugiau, o magnetronų efektyvumas sumažėja jau po 500 darbo valandų.

Radijo dažnio krosnelė taip pat suteiks daugiau galimybių dizaineriams, nes jiems nereikės apsiriboti vien stačiakampio formomis. Be to, naujasis metodas leidžia tuo pačiu metu gaminti kelis patiekalus, taip pat vieną patiekalą, kurį sudaro skirtingos paruošimo trukmės sudedamosios dalys.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(44)
(3)
(41)

Komentarai (6)