„nVidia“ laukia naujas skandalas: „Maxwell“ vaizdo plokštės nesuderinamos su DirectX 12  (4)

„nVidia“ padangėje matomas dar vienas skandalas. Nors kompanija tvirtino, kad jų „Maxwell“ architektūros vaizdo plokštės yra pilnai suderinamos su DirectX 12 API, bet atviras „Oxide Games“ laiškas atskleidė apie asinchroninės apdorojimo eilės palaikymo trūkumą.

Visai neseniai pasirodžiusi „Ashes of the Singularity“ žaidimo beta versija, turinti DirectX 12 testavimo įrankį, atvėrė tikrą žaizdą „nVidia“ kompanijai, nes panaudojus DirectX12 API jų vaizdo plokštės ne tik kad neįgijo spartos prieaugio, bet kartais greitaveika net sumažėdavo. Tuo tarpu AMD vaizdo plokštėms perėjus nuo DirectX 11 prie DirectX 12 jos parodė nemažą spartos šuolį. „nVidia“ tada teigė, kad šis testas neparodo visos tiesos ir nėra visiškai tikslus. Šiandien paskelbtas „Oxide Games“ laiškas atvėrė karčią tiesą. Žaidimų kūrėjų kompanija teigia, kad jie patyrė spaudimą iš „nVidia“, kuri norėjo, kad iš DirectX12 testavimo įrankio būtų pašalintos kai kurios funkcijos, tiksliau asinchroninis apdorojimas (async compute). To kompanija prašė ne veltui, nes daryti testai kalbėjo patys už save. Įjungus DirectX 12 sparta nedidėjo, kaip tai nutiko AMD atveju. „Oxide Games“ taip pat teigia, kad jie bandė pritaikyti asinchroninį apdorojimą ir „Maxwell“ architektūros plokštėms, nes tvarkyklės pateikė, kad ši funkcija yra palaikoma. Bet įjungus šį apdorojimo metodą, sparta ne tik kad nepadidėdavo, bet net sumažėdavo. Todėl nustačius, kad testą atlieka „Maxwell“ vaizdo plokštė asinchroninis apdorojimas yra išjungiamas. „Oxide Games“ priėjo išvadą, kad „Maxwell“ vaizdo plokštės tiesiog nepalaiko asinchroninio apdorojimo aparatiniu lygiu, kuris yra viena iš DirectX 12 sudedamųjų dalių bei atneša nemažą spartos prieaugį.

AMD išgirdusi tokias naujienas suskubo visus apšviesti, kodėl asinchroninis apdorojimas yra labai svarbus. Panaudojus šį apdorojimo metodą užduotys turi skirtingą prioritetą - tai atneša mažesnę gaištį, didesnius kadrus per sekundę, be to lengviau išnaudoti visus grafikos procesoriaus resursus. AMD ta proga sukūrė savo skaidres, kuriose paprastai paaiškina kaip veikia asinchroninis apdorojimas. Tam buvo pasitelktas gatvės modelis. Kaip matome, atsiradus tuščiam tarpui apdorojama sekanti užduotis. Seniau užduotis atkeliaudavo ir būdavo apdorojamos iš eilės, su DirectX 12 kiekvienai užduočiai bus priskiriamas prioritetas, taip pirma atliekant svarbesnes užduotis. Naudojant asinchroninį apdorojimą bus galimos trys užduočių eilės: grafinė eilė(pateikimas), apdorojamoji eilė (fizika, apšvietimas, po to apdaromieji efektai) ir kopijavimo eilė (duomenų perdavimai). Kiekvienoje eilėje užduotys gali turėti skirtingą prioritetą, taip leidžiant grafikos procesoriui išnaudoti savo resursus kuo optimaliau. AMD mano, kad asinchroninis apdorojimas gali suteikti iki 46 % didesnę spartą.

Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt

(22)
(0)
(22)

Komentarai (4)