Lietuvių sukurtas robotas pristatinės siuntas  (1)

Naujausių technologijų ir inovacijų startuolis „Superum“ sukūrė automatizuotą siuntas pristatyti galintį robotą.


2014 metais įkurta mažoji bendrija „Superum“ sukonstravo keturių ratų 60 cm, aukščio ir 45 pločio robotą „Sidewalk“. Jis skirtas dirbti atskiruose miestų kvartaluose, kur pagal pateiktus adresus išvežiotų laiškus ir smulkias siuntas. „Sidewalk“ gali pagal GPS signalą judėti šaligatviais, laviruoti tarp praeivių. Numatyta, kad nuo piktavalių robotą ir gabenamas siuntas saugos nuotoliniu būdu budinti saugos tarnyba.

Išmanusis robotas varomas dviem 250 W galingumo elektros varikliais, pilnai pakrautomis 240 ah baterijomis galės įveikti maždaug 10 kilometrų atstumą ir veikti pusdienį. Šiuo metu robotas yra valdomas operatoriaus, nuotoliniu būdu, tačiau ateityje jo veikimo funkcija bus patobulinta - robotas bus visiškai išmanus, veiks savarankiškai.

„Tai pirmasis mūsų produktas susijęs su robotika, jį kūrėme siekdami patobulinti logistikos procesus maksimaliai išnaudojant naujas technologijas. Ateityje daug procesų ir funkcijų bus patikėta robotams. Tai išlaisvins žmones nuo mechaninio, rutininio darbo ir atvers naujas galimybes žmonėms dirbti kūrybinį ir protinį darbą.“, -- sakė MB „Superum“ vadovas Roman Drokov.

MB „Superum“ ir DHL Lietuva pasirašė sutartį dėl „Sidewalk“ roboto naudojimo marketinginiais tikslais kaip inovatyvią reklamos platformą.

„DHL Lietuva vadovybė susidomėjo Lietuvoje sukurtu robotu, todėl buvo nutarta bendradarbiauti su startuoliu MB „Superum“, padėti plėtoti šią inovatyvią idėją. Nuolat ieškome naujų marketinginių produktų, kuriais galime nustebinti savo klientus. DHL Lietuva prisideda prie šio projekto, nes palaiko inovatyvias idėjas ir remia besikuriančias naujas įmones – startuolius.“, -- teigė DHL Lietuva direktorius Mindaugas Pivoriūnas.

Tokiu būdu bus sukurtas išmanus ir patikimas „Sidewalk“ robotas, kuris efektyviai atliks siuntų pristatymo funkciją bei bus naudojamas kaip išmanioji reklamos platforma. „Tikiu, kad netolimoje ateityje galėsime išvysti mūsų miestų gatvėse, jis taps visų mūsų pagalbininku. Vilniaus miestą turėtų aptarnauti apie 100 tokių robotų – maždaug po 5-7 kiekviename mikrorajone“, -- kalbėjo R. Drokov.

„Sidewalk“ projektas jau laimėjo 2-ąją vietą „Startup Weekend“ konkurse, MITA remiamas konsultacijas iš Deloitte, Suomių akseleratoriaus „Startup Sauna“ konkursą bei galimybe pristatyti šį projektą Vokietijos kompanijoms ir inestuotojams „WIN2015“ sumanaus miesto konferencijoje Vokietijoje. „Sidewalk“ robotukai jau atliko testinius pristatymus DHL Lietuva klientams, Coffee Inn, Mano Guru bei kitiems klientams. Taip pat gavo vertingus patarimus iš GOOGLE atstovų.

MB „Superum“ – kompanija, kuri sprendžia verslo ir žmonių problemas panaudojant naujas technologijas. Tokias kaip – IT, robotika, dirbtinis intelektas, logistika, 3D spausdinimas, wearables, beacons, papildyta, virtuali realybė bei mobilios aplikacijos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(1)
(7)

Komentarai (1)