Energetikų padėtas parašas, galintis kainuoti Lietuvai milijardus

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Nojus 2015-10-05 12:41
Nereikia niekur trauktis.Lietuvos stiprybe buti prisijungus prie abieju sistemu.Lietuva gali dirbti dispecere.
immortallt 2015-10-05 12:48
Taip, vienu metu būsi ir Maskvoje, ir Briuselyje, vienu asmeniu. Sprendimas paprastas, apmokestini Kalingradą. Išdalini "baudą" ant 5 metų ir Kaliningradas susimokės.
Вера Николаевна 2015-10-05 14:59
Atkreipit dėmesį į straipsnio semantiką: Paksas yra blogas, prorusiškas antilietuviškas. Tuo tarpu socialdemokratas Kirkilas ne prie ko, nieko nežinojo, jam vadovaujant priešai veikė slapta.
bahuriux 2015-10-05 15:43
Nesupratau kam čia atrodo, kad mes atsijungiam nuo RF elektros tinklo? Galės pardavinėti visi rinkos kaina elektra ir visiems gerai (turėtu būti). Jei taip rodosi kremlinams, kad mes atsijungsim, tai tegu žegnojasi. Bėja ar yra numatyta sutartyje bauda atsijungimo atveju ir kokio dydžio, jei yra? Jei nėra F.U.. O blogiausiu atveju kaip "immortallt" rašo ikalti mokestį Kaliningrado sričiai, kuris 50% viršytu baudą, jei išdalinti ant 5 metų. Mokestį mes galėsim imti kokį norim nes juk laisva rinka ar ne, jokio komunizmo tik grynas laukinis kapitalizmas Jei nesutiks mokėti "laidai pradės trukinėti" 2 kartus į parą po 10 valandų kol bus vėl sutaisyta, grynai "techninės" problemos
DimQa 2015-10-05 16:16
Siūlau kuo skubiau galvą pasitikrint...
immortallt 2015-10-05 16:20
Na kiek supratau, kyla problemų, jei Lietuva pereini prie Europos dažnio. Nors gal ir klystu, niekad nebuvo įdomios detalės šiuo klausimu.
sub 2015-10-05 16:30
Nebesvaigstam, kas prezidentavimo metu buvo išmestas iš posto ir pelnytai? Ar nušalintas prezidentas nėra blogas? Tai negi geras jis, ką gero jis nuveikė valstybės ir jos žmonių labui? Ai žinau atsakymą: buvo nušalintas; tai vienintelis geras įvykis kalbant apie jį.
Вера Николаевна 2015-10-05 16:45
Kokią baudą, už ką baudą? Kaliningrado sritis elektra pilnai apsirūpina pati, turi galingą, srities poreikius su rezervu pilnai patenkinančią šiluminę elektrinę.
Creatium 2015-10-05 17:36
Tai ko tuomet panikuoti? Nes pastaruoju metu kyla labai daug panikos iš Kaliningrado: svarstoma net galimybė jungtis prie tos pačios Europos.
vazzy 2015-10-05 17:58
dažnis tas pats, tik dažnio fazių seka nesutampa. jei fizika mokeisi tai žinant, kad U = U0e^jwt+fy, kai w yra kampinis dažnis, tai dėl to yra statomi tie lygintuvai tiek su Švedija, tiek su Lenkija, iš jų puses ateina sinusoidė pagal jų fazių seką, mes įtampą išlyginam ir pakeičiam į savo fazių seką, nors pats dažnis tas pats ( f = 50 ). Galutinis tikslas yra suvienodinti fazių seką su Europa, tačiau dėl to teks atsijungt nuo Rusijos, nebent anoj pusėj pastatyt lygintuvus
Creatium 2015-10-05 18:13
Kaip supratau iš anksčiau buvusių pranešimų, tai tie "lygintuvai" ir bus perkelti prie sienų su Baltarusija/Rusija.
kiesza 2015-10-05 18:26
Kodėl Lietuva pasirašinėjo tokiomis absurdiškomis sąlygomis ? Rusai numatė, kad Lietuva gali atsijungti ir nurodė tokią sumą, o Lietuva atsijungt nesitikėjo ir sutiko ??
Baisuols 2015-10-05 19:46
Patikslinimui. Kolkas pagal atliktus darbus nelabai panašu, kad Lietuva artimiausiu metu atsijungtų nuo BRELL. Nuolatinės srovės keitiklis sugunsiantis mus su Lenkija neturi techninių galimybių būti panaudotas jungčiai su Rusija. Kiek man žinoma dėl jungties su Švedija, pati linija yra nuolatinės srovės. Teoriškai panaikinus keitiklį jungiantį su Lenkija galima pereiti prie EU tinklo dažnio palaikymo, bet tam reikės pastatyti keitiklius ant visų kitų išeinančių atšakų, pagrinde Visagine. Ir vien tik dėl vienos jungties su Lenkija užžiedinimas vistiek nesigauna. Energetikų forumas jau daug metų kalba apie tai kad darbai atliekami nesuprantama kryptimi. Tarytum mes nenorime atsijungti nuo BRELL, o tik perpardavinėti energiją.
Julius_ 2015-10-05 19:49
Galbūt dalis lėšų gali būti išieškota iš tų, kurie prisidėjo prie šitos žalingos sutarties?
vytautas50 2015-10-05 20:11
Čia gyvai kaip šią minutę vyksta apsirūpinimas elektra http://www.litgrid.eu/index.php?1375489071 Be to ten yra ir daugiau įdomios informacijos "gyvai". Visumoje tai logiškiausiai naudotis rinkos pasiūlymais. Kas pigiau siūlo iš to ir perki. Gal net tiems patiems Švedams rusai gali parduoti pigiau. Tai ir jie išloštų. Tiesiog puiki galimybė uždirbti o ne durnai likti ant vieno kabelio kaip jau buvom ir dar vis esam.
GNU 2015-10-05 20:16
Galbūt nuostolius galėtų padengti, tie kurie Lietuvos energetiką įkorporavo į BRELL. Abejoju ar tam buvo teisėtas LT sutikimas.
Creatium 2015-10-05 22:11
Pasiskaityti tamstai reikėtų. Kaip mes dabar prekiausim su Europa, taip galėsim ateity prekiauti su Rusija toliau, nes atsijungimas nuo vienos sistemos ir prisijungimas prie kitos neuždaro linijų ir rinkų. Tiesiog reikia keitiklius perkelti prie išorinės ES sienos. O Lietuvai su ES yra parankiau, negu imti nurodymus dėl elektros tinklo iš Rusijos.
Вера Николаевна 2015-10-05 22:46
Tikrai smagu stebėti pagal Vytauto50 pateiktą nuorodą, kaip Kaliningrado sritis, kurią čia vaikai ruošėsi bausti, šiuo metu Lietuvai tiekia 400 MW el. energijos.
HDi 2015-10-05 23:37
Keitiklis, kuris dabar statomas sinchronizuoti dažnius su lenkais, po prisijungimo į Europos tinklą bus panaudotas sinchronizuoti dažniui su Baltarusais, atstumai iki sienų ten panašūs gaunas, dėl to prie Alytaus ir stato tą keitiklį.
vanduo4 2015-10-06 06:04
- Pagiežos ir neapykantos sklaida. Labai neobjektyvus straipsnis. - Tuomet dar niekas nebuvo labai aišku ir nereikia visų kaltinti trumparegiškumu. Jeigu visi tokie aiškeriagiai, kodėl niekas nenumatė Ukrainos užpuolimo? Gal būtų pasiruošta? - Tuometinė valdžia darė tai, kas atrodė būtina. Rusija gavo sutartį - užsitikrino sistemos veikimą bent kuriam laikui, o Lietuva gavo pigiau dujas ir Rusijos ramybę. - Esmė - tolygus išėjimas iš Rusijos priespaudos, o ne per kraują ir kančias. - Jeigu viskas taip būtų paprasta išspręsti jėga, jau seniai Lietuva būtų energetiškai nepriklausoma, o pasaulyje nebūtų karų. - Tad nusiraminkit ir žiūrėkit kaip saugiai nusileisti. Viskam reikia laiko. Juk lėktuvas irgi staiga neišleidžia važiuoklės tūpimui. Jis tai padaro kelių kilometrų aukštyje, tada suderina greitį, vėjo pasipriešinimą dėl išsikišusios važiuoklės ir tik po to rengiasi leidimuisi. Jeigu pilotai pamiršta tai padaryti laiku, jiems netgi draudžiama bandyti nusileisti. Turi sukti dar vieną ratą ir viskas dėl saugumo. - Paksas padarė tai, ką reikėjo padaryti ir ne Jums spręsti kodėl. Mano akimis Pakso valdymo metais buvo užkirstas kelias Rusijos jėgų atėjimui į valdžią Lietuvoje, o vėliau Rusija netgi prarado esminį savo ginklą - Uspaskichas neteko savo sukurtos partijos ir jos įtakos sferų. Absoliutus sutriuškinimas.