Dar viena kapituliacija: „BlackBerry“ pereina prie „Android“  (0)

Kanadiečių bendrovė „BlackBerry“ 2015 metais žengė svarbų žingsnį savo istorijoje – išleido išmanųjį telefoną „Priv“, kuris tapo pirmuoju jų prietaisu su operacine sistema „Android“.


Iškart po to internete pasklido gandai apie neišvengiamą gamintojo nuosavos platformos „BlackBerry 10“ atsisakymą, o dabar, duodamas interviu leidiniui „The Economic Times“, juos patvirtino bendrovės Azijos-Ramiojo vandenyno regiono produktų valdymo vyresnysis direktorius Damian Tay.

„Priv“ – iš tikrųjų yra mūsų perėjimas į „Android“ ekosistemą. Kai mes „Android“ padarysime pakankamai saugiu, mums nereikės vienu metu palaikyti dviejų platformų. Tačiau, kol kas savo išmaniuosiuose telefonuose esame priversti naudoti ir „BB10“, ir „Android“, – sakė jis žurnalistams.

Damian įsitikinęs, kad „BlackBerry“ ateitis yra susijusi tik su „Android“ ir viena iš svarbiausių tokio pasirinkimo priežasčių tapo didelis, šios operacinei sistemai skirtų, programų pasirinkimas. Be to, bendrovė jau seniai išleido kelioms platformoms tinkančią programinę įrangą, kuri veikia ir „Android“ OS.

Tačiau, bendrovė kol kas neketina visiškai atsisakyti išmaniųjų telefonų su „BlackBerry 10“, nes tarp kitų vartotojų mobiliųjų įrenginių jie vis dar išsiskiria aukščiausio lygio kibernetiniu saugumu. Dėl šios priežasties, jie tebėra  paklausūs tarp vyriausybės ir kitų valstybės institucijų darbuotojų, todėl kol paklausa išlieka, „BlackBerry“ ir toliau juos prižiūrės.

Bendrovės generalinis direktorius Johnas Chenas anksčiau pareiškė, kad pavasarį bus išleistas atnaujinimas „BlackBerry 10.3.3“, kurio viena iš svarbiausių naujovių bus pilnas duomenų šifravimo sistemos NIAP palaikymas. Tačiau jau tada vadovas sakė, kad naujų išmaniųjų telefonų su „BB10“ 2016 metais anonsuota nebus.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(10)
(1)
(9)

Komentarai (0)