Išradinga: moteriškų spenelių draudimas nesustabdė nuo krūtinės apnuoginimo (Video)  ()

Viena iš aštuonių moterų nukenčia nuo krūties vėžio. Deja, pati pirmutinė ir geriausia ankstyvojo krūties vėžio prevencija – krūties apčiuopa – kai kurių socialinių tinklų uždrausta. Kodėl? Moters krūties spenelis yra vis dar neperžengiamas tabu. Tačiau reklamos agentūra „David“ Buenos Aires, Pietų Amerikoje “Manboobs4boobs“ kampanijai rado išeitį.

Socialinės reklamos klipe nufilmuotas...vyras!

Idėjos sumanytojai Joaquinas Cubria and Ignacio Feriolis sakė, kad 25-erių metų moterį sunku priversti pasitikrinti dėl krūties vėžio, tačiau jos visuomet randa laiko pasitikrinti socialinių tinklų naujienas mobiliajame telefone kas penkias minutes. Todėl ir nuspręsta sukurti šį filmuką, kuris pasieks moteris tose socialinėse erdvėse ir galbūt privers imtis veiksmų.

Krūties vėžys – tai dažniausia onkologinė moterų liga Lietuvoje ir daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių. Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų. Tiesa, nors ir retai, krūties vėžio atvejų pasitaiko ir vyrams.

Nemažai moterų pas gydytoją ateina tuomet, kai krūties vėžys jau būna gerokai užleistas. Daugelis jų, paklaustos, kodėl tiek ilgai delsė, teigia, kad iš baimės.  Deja, užleistą ligą gydyti sunkiau nei pastebėtą pirminėse stadijose.

Dažniausiai krūties vėžiu suserga vyresnės nei 50 metų moterys. Jaunos moterys serga rečiau, tačiau pastebėta, kad šios grupės pacienčių rizika susirgti vis didėja.

Kai mazgelis krūtyje labai nedidelis, jo neįmanoma apčiuopti pirštais. Tokius nedidelius, neapčiuopiamus darinius galima aptikti tik atlikus tyrimus: mamogramą, krūtų echoskopiją. Kai navikas paauga, mamologas ar pati pacientė gali apčiuopti sustandėjimą krūtyje.

Atsižvelgiant į naviko lokaciją, dydį, krūties ypatumus, krūties auglys gali lemti krūties formos ir dydžio pakitimų, sukietėjimų, darinių krūtyje ar pažastyje.

Krūties oda gali pakisti, priminti citrinos žievelę, virš naviko – įdubti ar iškilti. Speneliai gali įdubti, kraujuoti. Krūtis, pasitaiko, išberia.

Sergant krūties vėžiu, skausmas jaučiamas labai retai, nebent liga yra išplitusi. Sveikų moterų krūtys gali būti skausmingos ir kiek gruoblėtos prieš menstruacijas.

Tiesa, kilus įtarimams, visuomet būtina kreiptis į gydytoją ir atlikti reikalingus  diagnostinius tyrimus. Kadangi ankstyvoje krūties vėžio stadijoje jokių simptomų paprastai nepasireiškia, norint nustatyti ligą anksti, reikia tikrintis reguliariai.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(32)
(1)
(31)

Komentarai ()