20 stipriausių pasaulio armijų  (7)

Credit Suisse ataskaitoje vertinamos pasaulio kariuomenės. Kadangi vertinami grynai kiekybiniai parametrai, kai kurios dvidešimtuko pozicijos stebina


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-04-28 20 stipriausių pasaulio armijų  (7)

Pasak Credit Suisse pasaulinės ataskaitos, nežiūrint biudžeto apkarpymų ir dydžio sumažinimo, JAV išlaikė savo, kaip stipriausios pasaulio armijos, poziciją.

Nors JAV pasaulio karinių supergalybių sąraše tebėra stipriai atsiplėšusi nuo artimiausių varžovių, Rusija ir Kinija yra artimiausios. Tuo tarpu Kanada yra silpniausia šiame 20 šalių sąraše.

Credit Suisse ataskaitoje pažymi šio karinės galios palyginimo sunkumus. Siekiant atlikti objektyvų palyginimą, ataskaitoje vertinami šeši parametrai, iš kurių sudaromas galutinis rezultatas.

Kariuomenių vertinimo kriterijai:
aktyvios tarnybos kariai
5%
tankai
10%
atakos sraigtasparniai
15%
orlaiviai
20%
lėktuvnešiai
25%
povandeniniai laivai
25%

Šiame reitinge kariuomenės vertinamos grynai kiekybiniais matais ir neatsižvelgiama į tikrąją ginklų kokybę ir treniruotes. Dėl to kai kurių šalių vieta sąraše gali nustebinti.

 

 

 

 

 


 

№ 20. Kanada

Šalies kariniai pajėgumai

Kanada atsidūrė sąrašo gale dėl mažo aktyvios tarnybos karių skaičiaus, dėl to kad neturi lėktuvnešių ir atakos sraigtasparnių, ir nedidelio tankų ir povandeninių laivų skaičiaus. Bet Kanada dalyvavo JAV operacijose Afganistane ir Irake, ir yra NATO karinio aljanso narė.

Kanada yra ir JAV F-35 programos partnerė, nors gali sumažinti F-35 pirkimus po spalį vyksiančių rinkimų.

№ 19. Indonezijia

Šalies kariniai pajėgumai

Indonezija atsidūrė aukščiau už Kanadą, nes turi daug aktyvios tarnybos karių ir nemažai tankų. Tačiau kariuomenė neturi lėktuvnešių ir orlaivių, o taip pat ten nedaug povandeninių laivų.

№ 18. Vokietija

Šalies kariniai pajėgumai

Vokietija atsidūrė sąrašo apačioje nes neturi galios nukreipimo platformų. Vokietija neturi lėktuvnešių ir tik kelis povandeninius laivus, kurie, kas, pagal Credit Suisse metodologiją, sumažina jos reitingą.

Bet Vokietija turi nemažai atakos sraigtasparnių. Neseniai šalis ėmė svarstyti karinės paramos teikimą R. Europos NATO narėms.

№ 17. Lenkija

Šalies kariniai pajėgumai

Lenkija sąraše greta Vokietijos, nes turi daug tankų ir daugiau povandeninių laivų. Be to, Lenkija drastiškai padidino karines išlaidas, reaguodama į Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir vykstančią Ukrainos krizę.

№ 16. Tailandas

Šalies kariniai pajėgumai

Tailando kariuomenė kontroliuoja šalį po 2014 gegužės karinio perversmo. Kariuomenė labai svarbi Tailando vientisumo išlaikymui, ir Tailandą Credit Suisse aukštai vertina už aktyvių karių ir tankų skaičių.

Tailandas neblogai pasirodė ir dėl turimo lėktuvnešio, nors neturi orlaivių, tinkančių šiam laivui.

№ 15. Australija

Šalies kariniai pajėgumai

Australijos kariuomenė santykinai maža – aktyvios tarnybos karių ir tankų skaičiaus vertinimas žemas. Be to, ji gauna vienus iš žemiausių įvertinimų už turimų orlaivių flotilės dydį.

Tačiau Credit Suisse pakelia Australijos vertinimą dėl jos atakos sraigtasparnių ir povandeninių laivų.

№ 14. Izraelis

Šalies kariniai pajėgumai

Vertinant absoliučiais dydžiais, Izraelio armija maža. Bet kadangi karo tarnyba privaloma, nemenka dalis Izraelio gyventojų turi karinį parengimą. Apsuptas agresyvių kaimynų, Izraelis turi daug tankų, orlaivių ir kovos sraigtasparnių.

Izraelis turi ir kokybinį karinį pranašumą. Jis turi kosminių aparatų, pažangių kovos lėktuvų, aukštųjų technologijų ginkluotų dronų, ir branduolinių ginklų.

№ 13. Taivanas

Šalies kariniai pajėgumai

Dėl grėsmės iš Kinijos, tebeplanuojančios įsiveržti ir užgrobti šalį, Taivanas savo karines galias sutelkė į gynybą. Todėl sala yra penkta sąraše pagal turimus atakos sraigtasparnius. Be to, ji turi nemažą orlaivių flotilę ir tankų.

№ 12. Egiptas

Šalies kariniai pajėgumai

Egipto kariuomenė – vienos iš seniausių ir didžiausių Vidurinių Rytų ginkluotųjų pajėgų. Ji gauna svarią finansinę paramą iš JAV ir turi penktą pagal dydį tankų armiją pasaulyje. Egiptas turi daugiau nei 1 000 tankų M1A1 Abrams, daugelis kurių stovi sandėliuose ir niekada nebuvo panaudoti.

Egiptas turi ir santykinai dideles ginkluotąsias oro pajėgas.

№ 11. Pakistanas

Šalies kariniai pajėgumai

Pakistano armija, vertinant aktyvių karių skaičiumi, yra vienos iš didžiausių pajėgų pasaulyje. Credit Suisse taip pat įvertino, kad šalis turi didžiųjų tankų, orlaivių, ir atakos sraigtasparnių flotile.

Be to, manoma, kad Pakistanas branduolinį ginklą kuria pakankamai spėriai, kad per kitą dešimtmetį galėtų tapti trečią didžiausią branduolinį arsenalą turinčia šalimi.

(109)
(19)
(90)

Komentarai (7)