Tokio vairavimo būdo dar nematėte: automobilis ramiai juda kamštyje, o vairuotojas giliai įmigęs (Video)  (5)

„Tesla“ su trenksmu įžengė į transporto rinką, pristatydama savo autopilotu valdomą mašiną. Tačiau panašu, kad žmonės ėmė per daug pasitikėti šia inovacija ir rizikuodami savo bei aplinkinių gyvybe, nesibaimina prie vairo net miegoti.

Pasaulis buvo šokiruotas, kai internete išplito vaizdo įrašas, kuriame vienas „Model S“ savininkas pagautas snaudžiantis vairuotojo vietoje, kai tuo tarpu jo automobilis laviravo sausakimšame greitkelyje.

Kompanija teigia, kad nieko blogo neįvyko, o autopilotas būtų įspėjęs vairuotoją apie pavojų garsiniu signalu. Vis dėlto, turbūt daugelis žino, kad ir garsiausius žadintuvus žmonės kartais pramiega, todėl, sutikite, šis argumentas nėra pats geriausias. Pasižiūrėti šį įvykį patys:

„Tesla“ autopiloto sistema nėra sukurta tam, kad transporto priemonę kontroliuotų visiškai be žmogaus įsikišimo. Tai labiau veikia, kaip apsaugos priemonė vairuotojams, kuri padeda išvengti nelaimingų atsitikimų ir saugo eismo dalyvių gyvybes. Vis dėlto, žmonės galvoja, kad su autopilotu prie vairo jie gali daryti bet ką, netgi miegoti. Deja, taip jie rizikuoja savo ir aplinkinių sveikata.

Be abejo, šis pavargęs „Modelis S“ modelio vairuotojas galėjo būti tiesiog pagautas netinkamu momentu, tačiau vaizdas sudaro įspūdį, kad žmogus įmigęs gana giliai. O ką apie šią situaciją manote jūs? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(25)
(8)
(17)

Komentarai (5)