2017 m. neabejotinai prasidės nauja išmaniųjų telefonų mada  (2)

Naujoji „Qualcomm“ technologija gali labai išpopuliarinti dvigubų kamerų panaudojimo galimybę išmaniuosiuose telefonuose.

„iPhone 7 Plus“, „LG G5“, „Huawei P9“ – trys šių metų flagmanai, kurių korpuso gale atsirado dviejų kamerų sistema. Kiekvienas gamintojas turėjo visiškai skirtingą dvigubos kameros panaudojimo idėją. „iPhone“ išmaniajame ji įgalina optinį priartinimą, „LG“ siūlo plačiakampį objektyvą, o „Huawei P9“ vienas lęšis fiksuoja spalvas, o kitas užtikrina geresnį kontrastą ir didesnį vaizdo detalumą.

Yra daug požymių, kad būtent „Huawei“ idėja bus įgyvendinta ne viename naujame išmaniajame telefone. Viskas „Qualcomm Clear Sight“, naujos technologijos, leidžiančios telefonų kūrėjams paprastai įkomponuoti įrenginiuose dvi kameras, dėka. Pasak „Qualcomm“, „Clear Sight“ veikia panašiu principu kaip žmogaus akis.

„Clear Sight“ technologijoje monochrominis jutiklis efektyviai fiksuoja detales, o spalvotas – spalvas. Už galutinį rezultatą atsako „Qualcomm ISP“ (Image Signal Processor) vaizdo signalo procesorius, kuris realiuoju laiku abu vaizdus sujungia į vieną. Yra vienas niuansas: suderinamą vaizdo signalo jutiklį rasime tik „Snapdragon 820“ bei „Snapdragon 821“ procesoriuose. Tačiau yra tikimybė, kad kitais metais ši technologija bus taip pat prieinama lustuose, montuojamuose aukštesnės vidutinės klasės išmaniuosiuose telefonuose.

Dviguba kamera – „ant bangos“

Žinoma, pats technologijos egzistavimo faktas juk nebūtinai turi reikšti, kad ji bus naudojama ir dar plačiai. Todėl kodėl straipsnio pavadinimas kalba apie „dvigubų kamerų telefonų lietų“?

„Huawei P9“ dvigubą kamerą komunikuoja kaip pagridinę savybę, kuri turėtų įtikinti klientus rinktis būtent šį telefoną, todėl nieko keisto, kad ši kameros sistema jau dabar daugeliui asocijuojasi su nuostabia nuotraukų kokybe. Netrukus čia bus plačiai girdimas ir „iPhone 7 Plus“ balsas nepaisant to, kad jame antras kameros jutiklis atlieka visiškai kitą funkciją.

Juk svarbiausia, kad ko gero geidžiamiausio telefono galinėje korpuso dalyje matyti dvi kamerų „akys“. Be to, jau dabar galima išgirsti gandų apie panašaus sprendimo pritaikymą „Samsung Galaxy S8“ išmaniajame telefone. Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistų manymu, praktiškai galima garantuoti, kad ši tendencija neliks nepastebėta nei potencialių klientų, kurie dviguboje kameroje tikrai įžvelgs papildomą vertę, nei kitiems išmaniųjų gamintojams, kurie netrukus pasiūlys patrauklią tokio fotografavimo alternatyvą už dvigubai mažesnę kainą nei „Samsung“ ar „Apple“.

Kaip pirštų atspaudų skaitytuvai

Šiuo atveju omenyje turime ne rinkos lyderius, bet mažesnius žaidėjus. „Samsung“ gali leisti sau savarankiškai sukurti dvigubos kameros technologiją, tačiau ne kiekvienas kitas gamintojas gali imtis ir investuoti į tokį sprendimą. „Clear Sight“ – tai galimybė gamintojams panaudoti savo įrenginyje dvigubą kamerą santykinai mažomis sąnaudomis. Kodėl galime būti beveik tikri, kad ši idėja bus bent kažkiek populiari? Analogiškų sprendimų ilgai ieškoti nereikia, pavyzdžiui, pažvelkime į pirštų atspaudų skaitytuvus.

Dar ne taip seniai šį funkcionalumą matėme praktiškai tik „Samsung“ flagmanuose ir keliuose kituose modeliuose. Dabar pirštų atspaudų skaitytuvai yra visur ir nieko nestebina telefonas, net nekainuojantis 300 eurų su šia funkcija. Kokia tokio pokyčio priežastis? Ne paslaptis, kad nauji sumanymai pradžioje praktiškai visada turi „karšto pasiūlymo“ statusą ir lemia, kad žmonės dėl to telefonui negaili nemenkos pinigų sumos, tačiau laikui bėgant išsikirtinė technologija, jei tai lemia poreikis, tampa visuotine. Šiandien pirštų atspaudų skaitytuvas išmaniajame jau nieko naujo.

Ar su dvigubomis kameros bus taip pat?

Ar „Clear Sight“ dėka panašiai atsitiks ir su dvigubomis kameromis? Yra trys variantai:

  • Kitoje savo procesorių serijoje „Qualcomm“ įkomponuos atitinkamus ISP, o dvigubomis kameromis bus aprūpinti ir kai kurie vidutinės klasės išmanieji telefonai.
  • „Qualcomm“ apribos „Clear Sight“ palaikymą: technologija bus prieinama tik topiniams lustams, todėl vargu, ar dvigubas kameras pamatysime kinų flagmanuose.
  • Idėją nelydės joks didesnis aidas. Tuo iš tiesų sunku patikėti, tačiau net ir technologijų pasaulyje pasitaiko tai, kad prognozės nepasitvirtina.

Panašia prognoze dar šių metų pradžioje dalinosi „Sony“ kompanija, kurios vaizdo jutiklius savo kameroms naudoja net keli išmaniųjų gamintojai („Samsung“, „Apple“, „LG“, „Motorola“). „Sony“ vyr.finansų vadovo Kenichiro Yoshida manymu, kad 2017-ieji bus dvigubų kamerų išmaniuosiuose metais. Nors kol kas dviguba kamera išmaniajeme atrodo kaip technologinis išskirtinumas, kurį gaubia rinkodarinio triuko skraistė, tikrai yra labai didelė tikimybė, kad vieną dieną tokie įrenginiai masiškai užlies rinką. Pamenate paprastus QWERTY telefonus? Mes irgi nelabai.

Aut. teisės: Varlė.lt
Varlė.lt

(21)
(13)
(8)

Komentarai (2)