Harvardo Universiteto mokslininkai sukūrė robotą mokantį vaikus programuoti (Video)  ()

Programavimas ateityje bus būtinas įgūdis. To būtina mokyti vaikus jau šiandien. Bet kaip tai padaryti įdomiai ir žaismingai? Harvardo universiteto mokslininkai šiam tikslui sukūrė robotą „Root“, kurį greitai galėsite įsigyti ir jūs.

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ekspertai jau seniai kalba apie tai, kad programavimo būtina mokyti dar pradinėje mokykloje. Apskritai, kompiuterių mokslams daugelyje valstijų jau teikiamas prioritetas.

Naujausi „Gallup“ tyrimo duomenys atskleidė, kad 90 proc. amerikiečių tėvų nori, kad jų vaikai mokykloje mokytųsi ir programavimo. Tuo metu tik 40 proc. mokyklų ši galimybė įmanoma, tačiau net šiose mokyklose mokoma bendrosios informatikos, o ne programavimo, nes mokytojai tiesiog neturi tam tinkamo išsilavinimo.

„Root“ roboto pristatymas video siužete

Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė robotą Root, kuris gali šią situaciją pakeisti. Root yra naujos kartos robotas, kuris turės specialą sąsają, skirtą programavimui. Užduotys tobulės kartu su vaiko žiniomis. Jis ne tik mokys vaikus, bet ir padės mokytojams, kurie nebuvo apmokyti programavimo.

Root pagamintas iš vienos dalies, taigi jį bus paprasta surinkti. Jis yra magnetinis, todėl mokytojai galės Root tiesiog pridėti prie lentos. Robotas gali piešti,  groti muziką, turi bent 50 jutiklių.

Root kol kas dar prekyboje nėra, tačiau Hardvardo universiteto mokslininkai sukūrė „KickStarter“ kompaniją, kuria siekė surinkti 250 tūkst. JAV dolerių Root gamybai, o per mažiau nei parą surinko virš 360 tūkst. dolerių.

Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt

(5)
(0)
(5)

Komentarai ()