IT milžinė driokstelėjo: teikia nepopuliarų bet milijonus vairuotojų išgelbėti galintį pasiūlymą (Video)  (1)

Avarijos keliuose yra viena iš dažniausių mirties priežasčių. Ši problema ypač aktuali besivystančiose šalyse. Remiantis įvairiais skaičiavimais, per metus keliuose žūsta apie 1,25 milijono asmenų, o daugeliu atvejų žmonės yra patys kalti dėl nelaimingų atsitikimų.

Jie nesilaiko kelių eismo taisyklių, viršija greitį, sėda už vairo būdami girti, kalba telefonu vairuodami, užsnūsta prie vairo ir t.t.

„Microsoft“ Indijos padalinio tyrimų laboratorija nusprendė prisidėti prie šios problemos sprendimo su šiuolaikinių technologijų pagalba. Programuotojai sukūrė vairuotojo kontrolės mobiliąją programą.

Išmanusis telefonas su įdiegta HAMS programėle pritvirtinamas priešais vairuotoją ir prijungiamas prie automobilyje integruoto OBD-II skenerio. Pastarasis atlieka diagnostiką, identifikuoja klaidas ir nukrypimus nuo įprasto transporto priemonės darbo.

Išmanusis telefonas patalpinamas taip, kad priekinė kamera filmuoja vairuotoją, o pagrindinė – visa tai kas yra automobilio priekyje. Programėlė taip pat renka duomenis iš GPS modulio ir išmaniojo telefono jutiklių.

Visi duomenys gauti iš telefono ir OBD-II skaitytuvo siunčiami į debesų paslaugą kur jie susisteminami, analizuojami ir vizualizuojami.

Surinktų duomenų analizė leidžia „Microsoft“  sužinoti kada vairuotojas nedėmesingai vairuoja, yra pavargęs, nesilaiko reikiamo atstumo iki kito automobilio, nenaudoja saugos diržo ir pan. Galiausiai kūrėjai norėtų, kad dirbtinis intelektas arba žmonės stebėtų vairuotoją.

„Microsoft“ pasiūlymas nuolat stebėti vairuotojus tikriausiai daug kam nepatiks, bet jis gali tapti veiksmingu būdu išsaugoti šimtus tūkstančių žmonių gyvybių.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(13)
(6)
(7)

Komentarai (1)