Telefono užraktui naudojate ekrano šabloną? Vertėtų susimąstyti ar tai geras sumanymas  (8)

Įsivaizduokite, jog kažkur kavinėje jūs atrakinate savo telefoną. Tuo metu tikriausiai net nepagalvojate apie tai, jog jus gali filmuoti programišius.

Teoriškai programišius gali „nulaužti“ jūsų „Android“ užrakto šabloną pagal jūsų rankos judesius, kuriuos fiksuoja kompiuteriniais vaizdo algoritmais aprūpinta programinė įranga.

Kaip rodo naujai atliktas tyrimas, programišiams net nereikia matyti jūsų telefono ekrano, kai yra pagal šabloną atrakinamas įrenginys.

Tiesa, rizika, jog programišius per atstumą užfiksuos jūsų atrakinimo šabloną, yra labai maža. Visgi tai atskleidžia spragas, kurios turėtų priversti suklusti apie 40 procentų „Android“ įrenginių savininkų, užraktui naudojančių būtent ekrano šabloną.

Situaciją gelbsti ir tai, jog programišius, net ir užfiksavęs jūsų telefono atrakinimo algoritmą, taip paprastai negali tuo pasinaudoti. Jam vis tiek tektų kažkaip nugvelbti jūsų telefoną, kad pats pirštu galėtų „suvedžioti“ atitinkamą kombinaciją.

Tyrimo ataskaitoje nurodoma, jog naudojamas programišių metodas ir itin efektyvus. Naudojant slapto filmavimo funkciją išmaniuosiuose telefonuose 2 metrų atstumu buvo fiksuojami telefonų savininkai.

Iš 215 žmonių buvo surinkta 120 užraktų šablonų, kurie 95 procentų sėkmės tikimybe buvo vėliau atrakinti penkiais bandymais (po penkių nesėkmingų bandymų telefono sistema tiesiog užsiblokuoja).

Beje, panašią statistiką programišiams pavyko pasiekti ir filmuojant vaizdą 9 metrų atstumu, o tam buvo pasitelkta speciali SLR kamera.

Aut. teisės: alfa.lt

(40)
(36)
(4)

Komentarai (8)