Kaip saugiai pirkti „AliExpress“ internetinėje parduotuvėje: pirkimų gidas nuo A iki Z  (3)

Jau seniai beveik viskas gaminama Kinijoje – tai daug kam girdėtas posakis, kuris gana tiksliai atspindi mūsų laikų realybę. Dabar įmanoma prekes pirkti tiesiogiai iš Kinijos be jokių tarpininkų – už komunistines kainas ir su nemokamu pristatymu į bet kurią pasaulio vietą. Tačiau Rytai – subtilus reikalas, ir tie, kurie jau apsilankė milžiniškoje „AliExpress“ internetinėje parduotuvėje, tikriausiai pabėgo iš ten, nieko taip ir nesupratę. O veltui. Pakanka tiesiog žinoti keletą subtilybių, ir tada įvairius prietaisus, drabužius ir visa kita galėsite įsigyti daug pigiau nei Lietuvos parduotuvėse. Perskaitę šį straipsnį galėsite įsigyti prekes iš Kinijos internetu be tikimybės įsigyti produktą, neatitinkantį pardavėjo pažadų, arba rizikos prarasti savo lėšas.

Kas yra „AliExpress“?

„AliExpress“ – tai ne visai įprasta internetinė parduotuvė. Tiesą sakant, tai yra didžiulė internetinė platforma su dešimtimis, jei ne šimtai tūkstančių pardavėjų iš visos Kinijos ir aplinkinių Azijos šalių. Jie pateikia savo prekes ir rūpinasi jų pristatymu pirkėjams, o „AliExpress“ visus pasiūlymus sugrupuoja į daugiau ar mažiau patogų katalogą, dirba kaip kasininkas ir, esant būtinybei, sprendžia ginčus tarp pirkėjų ir pardavėjų.

Šios paslaugos grožis yra tai, kad ten prekės yra labai pigios. Šioje parduotuvėje kainos, ko gero žemiausios internete, nes tą patį produktą parduoda keli tarpusavyje konkuruojantys pardavėjai, be to čia yra ir kai kurių gamintojų oficialios parduotuvės. Tuo pat metu, Kinijos gaminių kokybė nėra tokia baisi, kaip kai kurie žmonės vis dar mano.

Kalba ir registracija

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, jei norite pirkti AliExpress – registracija. Be to jūs negalėsite pirkti prekių ir bendrauti su pardavėjais. Pati sistema pasiūlys užsiregistruoti, kaip tik pabandysite ką nors pirkti. Bet dar geriau tai padaryti iš anksto, nes tada darbas su svetaine taps patogesnis. Bent jau bus prieinamas krepšelis, kuriame bus galima patogiai susidėti prekes. Norėdami užsiregistruoti, tiesiog spustelėkite mygtuką puslapio viršuje ir užpildykite atidarytą formą.

Su registracija sunkumų iškilti neturėtų, tik sugalvokite sudėtingą slaptažodį tam, kad jūsų sąskaitos nenulaužtų. Kai tik užsiregistruosite, į savo el. paštą gausite laišką su sąskaitos aktyvavimo nuoroda ir tapsite pilnateisiu „AliExpress“ pirkėju.

Iškart po to, mes primygtinai rekomenduojame įvesti pristatymo adresą, kad nereikėtų to daryti vėliau. Iš viso leidžiama turėti iki 5 adresų, į kurį norite gauti paketus. Žinoma, perkant reikės pasirinkti tik vieną iš jų.

Jei bent šiek tiek mokate anglų kalbą, rekomenduojame naudoti anglišką svetainės versiją. Yra automatinis vertimas į rusų kalbą, tačiau jis nėra tobulas, ir tikrąjį produkto pavadinimą kartais tenka tik spėti. Su anglų kalba taip pat ne viskas paprasta kadangi pardavėjai desperatiškai kovoja už populiarumą ir į produkto pavadinimą bando sutalpinti visus galimus sinonimus bei žodžius, su kuriais jų produktą galima rasti naudojant paiešką.

Prekių paieška ir pardavėjo pasirinkimas

„AliExpress“ sudaro tūkstančių parduotuvių ir milijonai prekių. Pagrindiniame puslapyje skelbiami palankiausi pasiūlymai bei reklamuojamos akcijos. Be to, jei ieškojote konkrečių prekių, Jums bus rekomenduojami panašūs pasiūlymai. Ši svetainė yra gana patogus katalogas, bet jei jūs nežinote kuriai kategorijai priskiriamas jus dominantis daiktas, tada paprasčiausias būdas bus naudoti paiešką.

Tiesiog įrašykite į vieną ar daugiau raktažodžių, kurie apibūdina produktą ir pamatysite visus atitinkamus pasiūlymus. Paprastai, jų yra daugiau nei tūkstantis, bet ne visi gali būti tinkami. Pavyzdžiui, ieškant „iPhone case“ gali būti parodyti dėklai, lipdukai ant ekrano, dirželiai ir kiti aksesuarai, todėl jums teks pasirinkti pagal paveikslėlius.

Paieškos forma leidžia apriboti rezultatus pagal savo norus. Svarbu atkreipti dėmesį į pristatymo galimybes į Lietuvą (jei įvedėte pristatymo adresą sąskaitoje, šalis bus parinkta automatiškai). Be to, verta pažymėti elementą „1 piece only“, jei neketinate pirkti didelės siuntos perpardavimui. Paprastai šie apribojimai tik nežymiai sumažina pasiūlymų skaičių, bet labai palengvinti tolesnę atranką ir prekių pirkimą.

Jei nenorite mokėti už pristatymą, tada pažymėkite parinktį „Free Shipping“. Taip pat yra galimybė apriboti prekių kainą bei kiti pasirinkimai. Toliau derėtų surūšiuoti paieškos rezultatus pagal atitikimą užklausai, užsakymų kiekį, datą, pardavėjo reitingą arba kainą. Čia kiekvienas pasirenka kas jam yra svarbiau.

Nustatę paiešką peržiūrėkite keletą puslapių ir išsirinkite prekes, kurios atitinka jūsų kainos ir kokybės santykio lūkesčius. Šiuo metu geriau rinktis ne vieną, o kelis panašius pasiūlymus, nes patikrinus detales, kai kurie iš jų atkris ir jums bus suteikta galimybė pasirinkti geriausią variantą. Laimei, parduotuvėje „AliExpress“ dažnai vienas ir tas pats produktas parduodamas kelių tiekėjų su skirtingais reitingais ir skirtingomis kainomis, todėl yra iš ko pasirinkti.

Pardavėjo pasirinkimas taip pat yra svarbus veiksnys perkant. Galų gale, nuo pardavėjo priklauso kaip greitai gausite prekes, ar jos bus tokios, kaip aprašyta. Pasirinkite parduotuvę pagal teigiamų nuomonių ir atsiliepimų skaičių bei procentą. Jei norite dar labiau apsidrausti, tada atidarykite puslapį su išsamia informacija apie parduotuvę. Čia reikia atkreipti dėmesį į pardavėjo registracijos „AliExpress“ sistemoje datą.

Nereikėtų kreiptis į parduotuvę, kuri egzistuoja vos keletą savaičių ar dienų. Bet jei nuo registracijos jau praėjo bent keletas mėnesių, o pardavėjas turi užsakymų ir daug teigiamų atsiliepimų – tai geras ženklas, o sukčiavimo tikimybė yra minimali.

Tame pačiame puslapyje rodomas išsamus pardavėjo reitingas, kuris nulemia vidutinį vartotojų vertinimą. Kartais nutinka taip, kad pardavėjas ilgai nereaguoja į pranešimus arba labai blogai moka anglų kalbą. Tokiu atveju jo bendravimo  įvertinimas bus mažas, tačiau parduotuvėje gali būti puikus prekių aprašymas, o visi užsakymai išsiunčiami mokėjimo dieną. Žinoma, yra geriau, jei visi rodikliai siekia 4,6-5  lygį – tada jūs tikriausiai neturėsite jokių problemų.

Norint galutinai įsitikinti, kad pardavėjas yra patikimas, būtina peržiūrėti keletą atsiliepimų puslapių. Kaip taisyklė, daugiausia atskleidžia neutralūs ir neigiami komentarai. Būtent čia žmonės parašo turėtas problemas arba neatitikimus. Šis puslapis parodo visus atsiliepimus kuriuos pirkėjai parašė apie šį pardavėją. Konkretaus produkto komentarus rasite šalia jo aprašymo.

Užsakymas ir apmokėjimas

Jei jau išsirinkote norimą prekę už sau tinkamą kainą ir įsitikinote pardavėjo patikimumu, tada beliko produktą įkelti į savo krepšelį ir apmokėti, tačiau ir čia yra niuansų. Dauguma prekių turi kelis skirtingų spalvų ar savybių variantus, todėl įsitikinkite, kad perkate norimą variantą. Kol nenurodysite norimo varianto, svetainė neleis įtraukti jo į savo krepšelį. Beje, kartai po krepšeliu matysite nuolaidos kupono pasiūlymą – nesikuklinkite juo pasinaudoti.

Užsakymo komentaruose galite paprašyti patikslinti informaciją arba ko nors paprašyti. Pavyzdžiui, kainą įrašyti mažesnę nei 22 eurai tam, kad nereikėtų mokėti muito ir PVM. Jei iš aprašymo ir nuotraukų ne viską supratote, rašykite pardavėjui ir paprašykite atsakyti į visus rūpimus klausimus. Beje, asmeniniuose pranešimuose galite pasiderėtu su pardavėju dėl kainos.

Šiame etape taip pat galite pasirinkti pristatymo variantą ir perkamų vienetų skaičių. Jei esate nepatenkinti pristatymo data arba nepasitikite įprasto pašto kokybe, pakanka pakeisti pasirinkimą. Kiekviena parduotuvė siūlo savo siuntimo į Lietuvą būdų rinkinį.

Nemokamai prekės pristatomos paprastu paštu iš Kinijos, o mūsų šalyje siuntą pristato „Lietuvos paštas“. Dažnai yra galimybė siųsti Kinijos ar Honkongo oro paštu, bet tai retai paveikia pristatymo greitį. Daugelis pardavėjų siūlo kurjerių paslaugas, pavyzdžiui, UPS ar DHL.

Naudoti šią parinktį verta tik perkant brangias ar lengvai pažeidžiamas prekes, nes garantuotai gausite sveikus pirkinius, be to kurjeriai atveš juos namus, o terminai bus daug trumpesni. Tačiau ši paslauga nėra pigi, pvz., išmaniojo telefono pristatymas kainuos apie 7,48 JAV dolerius.

Atkreipkite į numatomą pristatymo laiką. Kaip taisyklė, siunčiant paštu nurodomas nuo 20 iki 30 dienų laikotarpis, tačiau iš tiesų per tris savaites siuntiniai ateina labai retai. Dažniausiai paketą pašte rasite nuo mokėjimo dienos praėjus 30-40 dienų. Kitas svarbus parametras – išsiuntimo laikas. Kai kurie pardavėjai gali išsiųsti prekes tą pačią dieną, o kitų tenka laukti savaitę ar dvi, kol susirinks pakankamai užsakymų ir išsiųs visus iš karto. Taigi, jei pardavėjas nurodė, kad per 7 darbo dienas išsiųs prekes, tai neverta po dviejų savaičių skųstis, kad dar negavote pirkinių.

1 | 2

(255)
(31)
(224)

Komentarai (3)

Visi šio ciklo įrašai