Anksčiau nei laukta, bet ar ne per vėlai? Šią savaitę pasirodys pats pirmasis serijinis Tesla Model 3, bet tai jau nebėra rinkos naujovė  (5)

Elektromobiliui Tesla Model 3 atlikti visi būtimi patikrinimai ir kompanija Tesla pirmojo serijinio egzemplioriaus surinkimą baigti penktadienį, liepos 7 dieną. Apie tai Twitter paskyroje pranešė vykdantysis kompanijos direktorius Elonas Muskas.

Model 3 — pats pigiausias Tesla elektromobilis. Mašina pristatyta 2016 metų balandį, o bandomoji gamyba pradėta 2017 metų vasarį. Model 3 gali nuvažiuoti 346 kilometrus ir iki šimto kilometrų per valandą įsibėgėja greičiau nei per šešias sekundes, o jo iš anksto paskelbta kaina – 35 tūkstančiai dolerių.

Nors automobilis buvo pristatytas dar pernai metų pavasarį, serijinės Tesla Model 3 versijos gamyba pradėta tik po metų. Pasak Elono Musko, pirmoji serijinė mašina nuo konvejerio nuvažiuos penktadienį (liepos 7), o liepos 28 savo automobilius gaus pirmieji 30 pirkėjų. Paskui gamyba spartės ir gruodį Tesla gali išleisti 20 tūkstančių automobilių.

Nors ir pralenkdamas grafiką, Tesla Model 3 atsilieka nuo pagrindinio savo konkurento nebrangių elektromobilių segmente JAV rinkoje — Chevrolet Bolt EV. Elektromobilių nuvažiuojamas kelias panašus, o ir kainuoja panašiai, tačiau neserijinė naujo General Motors elektromobilio gamyba prasidėjo dar 2016 metų pavasarį, o pirmuosius serijinius Bolt elektromobilius pirkėjai gavo tų pačių metų gruodį. Apie ketinimus kurti paties pigiausio Tesla automobilio konkurentą anksčiau pareiškė Ford atstovai.

N. Voroncov
nplus1.ru

Aut. teisės: Technologijos.lt

(28)
(0)
(28)

Komentarai (5)

Visi šio ciklo įrašai

Susijusios žymos: