Lietuvoje kuriamos naujos greito reagavimo pajėgos: „kibernetinis specnazas“  ()

Krašto apsaugos sistemoje iš civilių formuojamos greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandos.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-07-10 Lietuvoje kuriamos naujos greito reagavimo pajėgos: „kibernetinis specnazas“  ()

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza paskelbė, kad Vilniuje šiuo metu kuriamos trys tokios komandos, kiekviena jų bus sudaryta iš 20-ies žmonių, dirbančių informacinių technologijų srityje.

Jo teigimu, specialistai šiuo metu tikrina kandidatų į tokias komandas patikimumą dėl galimybės jiems dirbti su įslaptinta informacija.

„50 dienų per metus juos bus galima kviesti mokytis, treniruotis ar vykdyti labai konkrečias kibernetinės apsaugos operacijas“, – BNS sakė E. Kerza.

„Vykdome eksperimentą norėdami pasižiūrėti, kaip į kariuomenę savanoriškais pagrindais atėję kibernetinio saugumo profesionalai galėtų bendradarbiauti“, – pridūrė jis.

Viceministro teigimu, atranką praėję kandidatai taps Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, jie turės praeiti kelias savaites trunkantį bazinių įgūdžių kursą.

Kuriamos komandos bus priskirtos prie Vilniuje įsikūrusio Gedimino štabo bataliono.

Pasak E. Kerzos, jeigu kuriamas modelis pasiteisins, ateityje tokios komandos bus kuriamos kituose Lietuvos miestuose.

„Jos galėtų įsikurti ir Kaune, ir Klaipėdoje ar Šiauliuose, ten irgi netrūksta kibernetinio saugumo specialistų“, – teigė pareigūnas.

Susirūpinimą dėl kibernetinių išpuolių pastaraisiais mėnesiais didino pasaulyje nuvilniję išpirkų reikalaujantys kompiuterių virusai, tokie kaip „WannaCry“.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
Autoriai: Saulius Jakučionis
(18)
(3)
(15)

Komentarai ()